TÜRKİYE’Yİ NE BEKLİYOR?

“ Son Yıllarda Neler Yaşadık? „

07 Temmuz 2017 10:53 Coşkun BAŞBUĞ
Okunma
430
TÜRKİYEYİ NE BEKLİYOR?

Bu güzel ülkenin asilmilleti; üzerine oynanan onca oyuna rağmen, yoluna serilen onca engele rağmen büyükbir kararlılık ve emin adımlarla hedefine yürümektedir. Yürüdükçe önündekiengelleri tek tek aşmakta, aştıkça da yoluna kurulan tuzakları bir bir yıkmaktave üstelik birilerinin bölmek için her yolu denediği bu kadirşinas millet, aşağılıktuzağı kuranlara inat yürüdükçe safları sıklaştırmaktadır. Saflar sıklaştıkça dabirbirine kenetlenmekte ve gösterilen bu birliktelik de birilerinin oyununu veruh hâlini fena şekilde bozmaktadır.

Birçoğumuz belki farkındabile değiliz ama son yıllarda hepsi kendi içinde tarihî birer dönemeç olan birdizi badireler atlattık. Evet, gerçekten bunların her biri inanılmaz kritik dönemeçtive yaşanan sürece bu benzetmeyi yakıştıranlar da yerden göğe kadar haklıydılar.Bugün yaşadığımız söz konusu badirelerden askerî olanlarını bir kenara bırakaraksiyasi olanlarına şöyle bir göz atalım. İşte 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri,işte 07 Haziran 2015 ile 01 Kasım 2015 Genel Seçimleri, işte 16 Nisan 2017 CumhurbaşkanlığıHükümet Sistemi referandumu. Bunların her biri şu an tarihin tozlu sayfalarındayerlerini almış, an itibarıyla birçoğumuzun varlığını dahi hatırlamadığı büyük badireler.Oysa o günleri ve meydanlarda verilen nefes kesen mücadeleyi göz önünegetirerek hatırlamaya çalışalım. Bu badirelerin her biri kalpleri durduracakgerilimde, gerçekten ülkeyi ve milleti sırat köprüsünden geçiren badirelerdi. Yürüyensüreç öylesine zorlu, yaşanan günler öylesine çetindi ki,  unutmayıp hatırlayanların bile, hatırladığı aniliklerine kadar titreyeceği anlardı.

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"