NEDEN HEDEF TÜRKİYE?

25 Şubat 2017 19:10 Coşkun BAŞBUĞ
Okunma
615
NEDEN HEDEF TÜRKİYE?

Yazıya sebep olan sorunun doğruluğunu, bir başka ifade ile bugün Türkiye’nin hedef ülke konumunda olup olmadığını tartışacak veya olmadığını savunacak bir akıl sanırım yeryüzünde yoktur. İster Türk olsun ister yabancı, dünya siyasetine biraz merakı olan, düşünecek fındık kadar beyine sahip olan bir kişi; örneğin bir Türk, örneğin bir Afrikalı, örneğin bir Uzak Doğulu, içinde bulunduğumuz dönemde Türkiye’nin emperyalist ülkeler tarafından veya günümüz moda tabiri ile bazı dış güçler tarafından hedef tahtasına konduğunu gönül rahatlığıyla ifade edebilir.

Peki, Türkiye yakın zamanlarda yeni mi hedef ülke konumuna girdi?Türkiye bu güçler tarafından yeni mi fark edildi? Bu soru, doğrudan koca bir“HAYIR!” veya koca bir “ASLA!” ile cevaplanır. Bu soru konumuz dışı ve çok detaylı işlenmesi gereken bir konu olduğundan şimdilik soruyu böylesine kısa bir cevap ile geçiştiriyor ve bir başka yazıya konu etmek üzere rafa kaldırıyorum.Dönelim başlangıçtaki soruma.

Evet, neden hedef Türkiye?

Şimdi bizi bu sorunun cevabına götürecek hususları, Türkiye’nin özellikle de son birkaç yılda neden doğrudan hedef ülke konumuna getirildiğini,herkesin rahatlıkla anlayabileceği basit bir dille ve detaylı olarak açıklayalım.Burada “doğrudan” kelimesini özellikle kullandım. Çünkü Türkiye geçmiş zamanda da hedefti ama “dolaylı” olarak hedefti. Tabii haklı olarak akıllara bu geçmiş zaman hangi zamandır diye bir soru gelebilir. Hemen bu soruyu da cevaplayalım.Bu yorgun coğrafyada büyük oyun 10 Kasım 1938, saat 09.06’da başladı. Ülkemiz yakın zamana kadar, çok sinsice yürütülen dolaylı bir oyunla yüz yüzeydi. Üzerinde oynanan oyunların anlaşılmaması, kurulan tezgâhların fark edilmemesi için Türkiye devleti uzun bir süredir doğrudan değil dolaylı olarak hedef  tahtasına konmuştu.  

Hâl böyle olduğu içinde bu dolaylı oyunu, bu son derece alçakça oynanan sinsi oyunu ancak işin uzmanları fark edebiliyorlardı. Toplumun neredeyse tamamı oynanan oyunun farkında bile değildi ve çapaklı gözlerle gezen bu kesim dünyadan bir haber günlük yaşantının akıntısına kapılmış karanlık bir meçhule doğru sürükleniyorlardı. Yukarıda bahsi geçen uzman kadroların vatansever kanadı, bu oyunu kuran dış güçlerin uzman kadroları ile bu şer güçlerinin kullandığı vatan haini yerli maymunlarıyla ülkesi ve milleti adına sessiz sedasız, yapayalnız amansız bir mücadele yürütüyorlardı. Şunu gönül rahatlığıyla ifade edeyim, Türkiye bu savaşta ağır yaralar alsa da Türkiye bu savaşta çok zaman kaybetse de bugün düşmanlarına karşı amansız bir var olma savaşı verebiliyorsa, bugünlere sağ ve salim olarak çıktıysa, inanın bu durum önce yaratan daha sonra kimi şehit olmuş kimi gazi olmuş bu isimsiz kahramanların sayesindedir. Bu kişilerin tek ortak özelliği, yaptıkları bu fedakârlıkları sadece yaratana yaranmak için yapmış olmalarıydı. Yoksa biri bana aferin desin biri beni takdir etsin, biri beni taltif etsin diye değil…

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"