MHP’DE BÜYÜK OYUN YA DA SÖZDE MUHALİF HAREKET

20 Şubat 2017 13:57 Coşkun BAŞBUĞ
Okunma
493

Son dönemlerde gerek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) içinde yaşanan gelişmeleri mercek altına aldığınızda, bu partide yaşanan olayları biraz mantıkla, biraz da akılla değerlendirdiğinizde haklı olarak gözünüz yine paralel yapıya diğer adıyla Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) kayar, bakışlarınız bu şer yuvasına döner.

Olayları iyi bir süzgeçten geçiren biri dönen dolapların bir dış güç operasyonu olduğunu rahatlıkla anlayabilir. Bunu anlamak, olanı görmek için de öyle istihbaratçı olmaya, insanüstü bir zekâya sahip olmaya gerek yoktur. Çünkü artık günümüzde her şey alenen olmakta her şey fütursuzca yapılmaktadır, çünkü artık büyük oyunun sonu yaklaşmaktadır.

Belli bir süre geçtiğinde karanlık güçlerin talimatıyla MHP içerisinde Devlet Bahçeli’ye karşı sinsice oluşturulan muhalefet atağının arkasında paralel yapı parmağının olduğu dilden dile yayılmaya başlamıştı. Birden ve dört koldan başlayan muhalefet kalkışmasının bizzat FETÖ talimatıyla başlatıldığı ve kalkışmayı üst aklın yani Amerika Birleşik Devletleri’nin perde arkasından desteklediği söylentileri sadece parti içinde değil tüm siyasi kulislerde kulaktan kulağa fısıldanmaya başlamıştı.  

Yalnızbu oyunu oynayanların, MHP tabanının bu oyuna geleceğini zannedenlerin hesaplayamadığı bir şey vardı. Türk’ün zekâsı ve sadakati.

Böylesine sinsi bir oyun gerçekten dünyanın her ülkesinde iş yapardı. Ama kendine haszekâsı olan Türk’e, inandığı liderine sadakati dillere destan bu millete böylesine oyunlar ucuz numara olarak kalır, bu sinsi plan tuzağı kuranın elinde kalarak tozlu raflarda yerini alırdı. Öyle de oldu…

 Söylentilerin hepsi doğru çıktı. Recep Tayyip Erdoğan’ı al aşağı ederek oluşacak siyasi kargaşayla ülkeyi birbirine katmayı planlayan FETÖ bu planı uygulayabilmenin çıkışını sağda bölünmede görüyordu ve elbette bu bölünmeyi sağlamak içinde AKP’den sonra sağın en kuvvetli partisi olan MHP’de lider değişikliğinin, parti başına ve yönetimine kendi etki ajanlarını getirmenin mutlak gerekliliğine inanıyordu. Hiçbir şey elde edemese bile bu partide bir bölünme yaratacaktı.

Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmenin yolunu açacak en önemli hareket, gerçekleştiğinde domino etkisi yapacak olan Devlet Bahçeli’nin devrilmesi olayı olacaktı. Bir başka deyişle FETÖ, Recep Tayyip Erdoğan’ın devrilmesini Devlet Bahçeli’nin devrilmesine bağlamıştı. Gerçekleştiği takdirde kısa vadede çok ciddi etkileri olabilecek bu operasyon için malum karanlık el MHP’de düğmeye bastı ve parti yavaş yavaş ve için için kaynatılmaya başlandı. 

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"