Devlet Bahçeli, Afrin Operasyonu’nu Adım Adım Takip Etti "YILANIN BAŞI YUVASINDA KESİLMELİDİR”

30 Ağustos 2018 16:05 Evin GÖKTAŞ
Okunma
172
Devlet Bahçeli, Afrin Operasyonunu Adım Adım Takip Etti YILANIN BAŞI YUVASINDA KESİLMELİDİR”

Devlet Bahçeli, Afrin Operasyonu’nu Adım Adım Takip Etti
"YILANIN BAŞI YUVASINDA KESİLMELİDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin'e yönelik yapılan operasyonu dakika dakika izleyerek gelişmelerin her aşamasından haberdar oldu.
Afrin'in hilal kuşatmasına alındığını da yine ilk haber alan Bahçeli oldu ve yaptığı açıklamada, "Afrin’de Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklali savunulmaktadır. Afrin’de millî onurumuz, millî güvenliğimiz, egemenlik haklarımız müdafaa edilmektedir. Unutulmamalıdır ki beka için, bayrak için, mukaddes ve mukadderat için şehadet şerbetinden içmeye kalbi vatan sevgisiyle çarpan herkes, hepimiz varız, kuşku yok hazırız." dedi.
Bahçeli, Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan teröristlere karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Afrin'de Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklalinin savunulduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:
“Afrin'de şehit düşen evlatlarımız Peygamber’imize komşu olacak manevi bir makama yükselmişlerdir. Afrin'de Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklali savunulmaktadır. Afrin'de millî onurumuz, millî güvenliğimiz, egemenlik haklarımız müdafaa edilmektedir. Unutulmamalıdır ki beka için, bayrak için, mukaddes ve mukadderat için şehadet şerbetinden içmeye kalbi vatan sevgisiyle çarpan herkes, hepimiz varız, kuşku yok hazırız. Afrin'de önümüzü kesmeye, hızımızı yavaşlatmaya, mücadelemizi kösteklemeye çalışan hiçbir ülke ve küresel organizasyona müsaade etmemeliyiz.
YPG'nin koruyucu zırhı, can simidi, doğal ve kan müttefiki ABD'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 2401 sayılı Kararı’nı çarpıtması, Türkiye'ye kibirli ve ikiyüzlü bir tavırla parmak sallaması tam anlamlıyla garabettir. Doğu Guta'da ilan edilen ateşkesin Afrin'i de kapsadığını iddia etmek PKK ağzı, YPG dili, savrulma hâlidir.  İnanıyorum ki Afrin sokak sokak, ev ev temizlenecek, teröristlerin nefesi kesilip belleri kırılacaktır. Hatay'ın Hassa ilçesi Akbaba Hudut Karakolu'nun tam karşısında bulunan Keltepe kırsalında teröristlerle yaşanan sıcak temas, akabinde hainlerin korkakça tünellere saklanarak ateş açmaları sonucunda 8 kahramanımız şehit olmuş, 13 kahramanımız yaralanmıştır. Ayrıca Özgür Suriye Ordusu mensuplarında da şehit ve yaralılar mevcuttur.
20 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekâtı süresince 41 evladımız şehit düşmüştür. Türk Silahlı Kuvvetleriyle omuz omuza mücadele veren Özgür Suriye Ordusu da 116 şehit vermiştir. Türk milleti bağrına taş basmış, elbette gelen şehit haberlerine derinden üzülmüştür. Nitekim acımız büyüdükçe büyümüş, millî vicdanı heder etmiş, kederden kedere sürüklemiştir. Ancak sabretmek, metin olmak, yeis ve yılgınlığa kapılmamak geldiğimiz bu aşamada tarihî önemdedir. Aziz şehitlerimiz haklı ve haysiyetli bir mücadelenin sonucunda Peygamber’imize komşu olacak manevi bir makama yükselmişlerdir. Afrin'de Türkiye'nin bekası, tarihî ve egemenlik hakları cesurca müdafaa edilmektedir. Bundan dönüş yoktur, gerçekten de gemiler yanmıştır. Zeytin Dalı Harekâtı meşrudur, haklıdır, karşımızdaki muhasım odaklar, müstevli oluşumlar insanlığın yüz karaları, yeryüzünün şeytan iş birlikçileridir. Afrin zorlu bir coğrafyaya sahip, iklim şartları ise mücadelenin aleyhinedir. Buna rağmen, Allah'a çok şükür, adım adım PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin sınırlarımızla bağlantısı kesilmiş, sonuç itibariyle Afrin hilal kuşatmasına alınmıştır. Afrin'in stratejik noktaları olan güneybatıdaki Cinderes, batıdaki Raco, kuzeydeki Bülbül bölgelerinde kurulan üslerden teröristlerin gizlendikleri her alan insansız hava araçlarıyla tespit edilip topçu bataryalarıyla vurulmaktadır. Bugüne kadar 2300'e yakın terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu çok önemli, inkâr ve ihmal edilemeyecek bir başarı, bir ilerleme, bir kazanımdır. Afrin'de meskûn mahal operasyonları bu sabah Raco'da başlamış, Cinderes muhasara altına alınmıştır. Önümüzdeki süreç tehlikeli olduğu gibi, doğası gereğince meskûn mahallerdeki hassasiyet ve dikkatten dolayı süreç uzayabilecek, ancak mücadelenin ruh, heyecan ve inancı asla gevşemeyecek, eksilmeyecektir. İnancımız budur, beklentimiz bu şekildedir. Çünkü Afrin'de Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklali savunulmaktadır. Türkiye okuduğunu anlayacak, anladığını muhataplarının yüzüne her seferinde haykıracak cesaret ve dirayettedir. Gücü ve mevkii ne olursa olsun hiç kimse, dost pelerini giyip düşman kılıcı sallayan hiçbir ülke, terörizmle mücadelemizi söndüremeyecek, bağımsızlık ve beka mücadelemizden milletimizi döndüremeyecektir.
Afrin'de son hain imha edilesiye, güney sınırlarımız emniyete alınasıya kadar millî infialin enerjisi düşmeyecektir. Menbiç ve Fırat'ın doğusu da dâhil olmak üzere, nerede bir insanlık düşmanı, mazlum ve sivil halkların celladı varsa Türkiye orada olmalı, kaynağında canileri etkisiz hale getirmelidir. Yılanın başı yuvasında kesilmelidir.
Dostun ve düşmanın birbirine karıştığı bugünkü zaman diliminde, herkes hesabını buna müzahir yapmak durumundadır. Türk milleti tarih boyunca varlığının ve hayati çıkarlarının bedelini ödeye ödeye bugünlere gelmiştir. Artık bedeli ödeme sırası bellidir, tehir yoktur. Yurdumuz bellidir, tavizi yoktur. Devletimiz bellidir, tereddüt yoktur.
Her şehit, bekamızın hisarına harç karan, istikbalimizin ufkunu tertemiz kanıyla açan iman ve ahlak kahramanıdır. Onlar ki kıyamet günü şefaatçiler arasında yer alacaklardır. Türk milleti fedakârlıkta sınır tanımadığı sürece, hainlere hayat haram olacak, teröristler tutunacak çürük dal bile bulamayacaklardır. Allah kahramanlarımızı korusun, Türk milletini ve Türkiye'yi sonsuza kadar var kılsın. Amin diyelim, aminlerle manevi kalkanımızı kaldırıp beka ruhuyla istikbale uzanalım. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenabıallah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Şehit ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyorum."