DEVLET BAHÇELİ YENİ YÖNETİMİYLE ÖNCE ANITKABİR'İ SONRA BAŞBUĞ'UN MEZARINI ZİYARET ETTİ

30 Ağustos 2018 15:37 Evin GÖKTAŞ
Okunma
174
DEVLET BAHÇELİ YENİ YÖNETİMİYLE ÖNCE ANITKABİRİ  SONRA BAŞBUĞUN MEZARINI ZİYARET ETTİ

DEVLET BAHÇELİ YENİ YÖNETİMİYLE ÖNCE ANITKABİR'İ
SONRA BAŞBUĞ'UN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, 18 Mart 2018 Pazar günü yapılan 12. Olağan Büyük Kurultay sonrasında oluşan yeni yönetimiyle önce Anıtkabir'i sonra da Başbuğ Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.
MHP Lideri Bahçeli ve beraberindekiler, parti genel merkezindeki MYK ve MDK toplantısı öncesi yaptıkları Anıtkabir ziyaretinde Arslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Bahçeli'nin mozoleye çelenk bırakması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Misak-ı Millî Kulesi'ne geçildi. Burada Bahçeli, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.
MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayının, yüksek katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildiğini kaydeden Bahçeli, deftere şunları yazdı:
"Hitamında seçilmiş Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Denetim Kurulu üyelerimizle birlikte manevi huzuruna çıkmış bulunuyoruz. Bu itibarla gururluyuz, umutluyuz, azim ve kararlılık doluyuz. Büyük Kurultayımız, bir tarafta 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl dönümüne tekabül ederken, diğer tarafta millî beka mücadelemizin dönüm noktalarından birisi olan Afrin'de aynı gün elde edilen tarihî başarıyla taçlanmıştır. Millî Mücadele’nin destansı ve devasa bir mahsulü olan Türkiye Cumhuriyeti, açtığın yolda, gösterdiğin istikamette, belirlediğin ülküler çerçevesinde varlık ve birliğini sonuna kadar muhafaza edecektir. Bu aynı zamanda MHP'nin de hedefi, taşıdığımız millî ve manevi sorumlulukların ağırlık merkezi, muhterem hatırana ve kurucu kahramanların muazzez anılarına vefa borcumuzdur. Kurduğun devlet elbette payidar olacak, sinesinden doğup, iradesine ve egemenliğine hayat boyu bağlı kaldığın büyük Türk milleti kutlu varlığını sonsuza kadar koruyacaktır. MHP, zatıaliniz başta olmak üzere, bütün silah ve ülkü arkadaşlarınızı, aynı zamanda tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd etmektedir. İnancım odur ki, yaktığın meşale asla sönmeyecek, Türkiye Cumhuriyeti tarihî hak ve kazanımlarından asla taviz vermeyecektir. Ruhun şad, mekânın cennet olsun."
TÜRKEŞ'İN MEZARINA KIRMIZI VE BEYAZ KARANFİL
Anıtkabir ziyaretinin ardından MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in mezarına geçen Bahçeli ve beraberindekiler, Türkeş'in kabrine kırmızı ve beyaz karanfiller bırakarak dua etti.
Bahçeli, hem Anıtkabir'e hem de Türkeş'in mezarına makam arabası yerine parti otobüsüyle geldi.
İŞTE BAHÇELİ'NİN YENİ A TAKIMI
GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI: Edip Semih Yalçın, Fethi Yıldız, Celal Adan, Emin Haluk Ayhan, Mustafa Kalaycı, Mevlüt Karakaya, Kamil Aydın, İzzet Ulvi Yönter, Sadir Durmaz, Deniz Depboylu, Yaşar Yıldırım ve Sefer Aycan.
GENEL SEKRETER: İsmet Büyükataman
GENEL SEKRETER YARDIMCILARI: Mustafa Hidayet Vahapoğlu ve Fatih Çetinkaya."