DEVLET BAHÇELİ: HAMD OLSUN, MUAZZAM MİLLET HAREKETİ DEVREDEDİR. BU DA CUMHUR İTTİFAKIDIR."

31 Ağustos 2018 14:35 Evin GÖKTAŞ
Okunma
506
DEVLET BAHÇELİ: HAMD OLSUN, MUAZZAM MİLLET HAREKETİ DEVREDEDİR.  BU DA CUMHUR İTTİFAKIDIR.

DEVLET BAHÇELİ: HAMD OLSUN, MUAZZAM MİLLET HAREKETİ DEVREDEDİR.
BU DA CUMHUR İTTİFAKIDIR."
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "cumhur ittifakı" ile ilgili olarak "Bu hareket bir kez başladı mı durmak, durdurulmak nedir bilmez, böyle bir ihtimal tanımaz. Hamdolsun, muazzam millet hareketi devrededir. Bu da cumhur ittifakıdır." dedi.
Devlet Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve Berat Kandilini kutladı.
Devlet Bahçeli, açıklamasında, Yusuf Has Hacib’in, “Dünya baştan ayağı bozuldu, görüp de şaşıran var mı bunu? Müslümanlar karıştı, birbirini yiyor, tam bir huzur bulan kâfirler yatıyor.” sözünü hatırlattı.
Devlet Bahçeli, aklı başında, vicdan ve insaf sahibi her insanın talebinin benzer olduğunu kaydederek, şunları belirtti:
"Huzur aranır, sükûnet istenir, saadet beklenir, refah ümit edilir. Bunlar her insanın hakkıdır. Bu değerler insanın insanca yaşaması için yeterli değilse de gerekli ihtiyaçlar arasındadır. Farkında mısınız, ne çok kutuplaştık? Nasıl da birbirimize çatık kaşlarla bakar olduk? Yüzler gergin, sesler boğuk, eller soğuk, gönüller donuk! Diyor ya Yusuf Has Hacib, ‘Yaşam zorlaştı, endişe çoğaldı; hırs ve tamah arttı, sevinç azaldı.’ Tam da böyle değil mi? Kalpten geçen dilden akarmış. Eğer bu akan güzellikle, doğrulukla, helalle, temizlikle bezenmiş ise mesele yoktur, marifet ve mehabetin aşısı tutmuş demektir. Yok akıntıda kir, pas, nifak, kötülük varsa melanet ve zillet adresini bulmuş hâldedir. Her insan emanettir. Manevi sorumluluğunu idrak edenler için emanetin yere düşmesi, emanete leke düşürülmesi hatıra veya hayale bile getirilemeyecektir. Ancak Yusuf Has Hacib yine asırlar önce hükmünü vermişti, ‘Emanetin adı var, hani koruyan; nasihatin sözü var, hani tutan.”
BUNLARA NE SÖYLENSE NAFİLE NE YAPILSA TEMELSİZDİR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Günahın çıkmazında yolunu kaybedenler, Hakk'ın izinden, hakikatin çizgisinden sapan zavallılardır. Bunlar için vefa teferruattır. Bunlar için her değere veda tıynettir. Bunlara ne söylense nafile ne yapılsa temelsizdir." dedi.
Bunların hesabı ve karanlık planlarının mutlaka ters tepeceğini vurgulayan Bahçeli, şunları ifade etti:
"Ağızları bozuk, anıları bulanık, adları bulaşık, ahlakları bozgun olanların, suretleri ne olursa olsun, siretlerini gizleme ihtimali yoktur. Satır satır büyüyen, sadır sadır devleşen samimiyet, milliyet, muhabbet, hürmet ve mensubiyet onuru her engeli yıkacak, her operasyonu alt edecektir. Adam gibi adam olan doğal dürtüsüyle değil, aklıyla, kalbiyle, fikriyle, imanıyla, cesaretiyle hareket edendir. Bu hareket bir kez başladı mı durmak, durdurulmak nedir bilmez, böyle bir ihtimal tanımaz. Hamdolsun, muazzam millet hareketi devrededir. Bu da cumhur ittifakıdır. Af pınarı, merhamet kaynağı, mağfiret sancağı olarak inandığımız mübarek Berat Gecesinde, Cenabıallah'tan niyazım lütuf, kerem ve inayetini üzerimizden eksik etmemesidir. Millete yan bakan, millî beka ve beraberliğe kastetmek için pusuya yatan kim varsa yenilip yutulacaktır. Şahsi hırslarının kurbanı olmuş, makam, mevki ve dünyevi çıkarları uğruna işbirlikçiliğin ve ihanetin kuryeliğine soyunmuş kim varsa, dilerim ki Allah'tan, ıslah olsunlar, tövbe edip manen arınmanın çabasına girsinler."

İTİBARLI İSTİKBAL, İRADELİ İSTİKLAL ÖNÜMÜZDEDİR
Bahçeli, "Allah katında berat etmek için önce günahlardan uzak durulması, kin ve nefret salgınından kaçınılması gerektiğini bilmek lazımdır. Berat önce vicdandaki durulukla, sonra irfan ve inançtaki dinginlikle olabilecektir. Sözle değil, özüyle berat edenler ne mutlu ne şanslı insanlardır! Nefsine teslim olup, niyetini vatan ve millet aleyhine temin ve tecelli ettirenler her zaman beratın manevi gücüyle püskürtülüp, cumhurun iffet, ittifak ve istiklal şerefiyle dağılacaklardır. İtibarlı istikbal, iradeli istiklal önümüzdedir.” görüşüne yer verdi.
Açıklamasında 1 Mayıs’a ve Berat Kandiline değinen Bahçeli, şunları kaydetti:
“Kutlu ramazana az bir zaman kala, beratımıza vesile olması dileklerimle aziz vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin, siz değerli takipçilerimin mübarek kandilini en halisane duygularımla kutluyor, herkesi Cenabıallah'a emanet ediyorum. Kavgadan, karışıklıktan, kışkırtmadan, kaostan tamamen uzak kalmasını temenni ettiğim 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle emeğiyle geçinen, alın teriyle hayatın külfetine direnen vatan evlatlarını yürekten selamlıyor, hepsini kucaklıyorum. Berat Kandilinde bir kez daha Yusuf Has Hacib'in şu dua ve hikmet dolu sözlerini sizlerle paylaşıyorum: ‘Ey Bengi, muhtaç olmayan Tanrı’m, sensin ulu; sen bağışla bu muhtaç kulunu. Suçunu bağışla bütün müminlerin, onlarla birlikte bağışla beni.”