Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

10 Eylül 2018 13:26 Yeni Düşünce
Okunma
430
Bahçeliden Erdoğan ve Yıldırıma nezaket ziyareti KORAY AYDININ GAFINI DEĞERLENDİREN  BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

                                                                                                                                 Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti
KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, yaklaşık 40 dakika süren görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.
Bahçeli, TBMM Başkanı seçilen Binali Yıldırım'a da nezaket ziyaretinde bulundu.
Yine basına kapalı gerçekleştirilen görüşme sonrasında açıklama yapan Bahçeli, 24 Haziran Seçiminin ardından oluşan yasamanın başkanı Binali Yıldırım'ı tebrik ettiğini ve başarılar dilediğini ve nezaket ziyareti çerçevesinde karşılıklı sohbet ettiklerini bildirdi.
Bahçeli, Yıldırım'ı ziyaretinden önce, TBMM Başkan Vekili seçilen MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan'ı da makamında ziyaret etti. Yıldırım'ı ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, bir gazetecinin "İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın 'liderimiz Devlet Bahçeli' gafını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, şunları söyledi:
"(Gaf, sürçü lisan) kelimeleri... Bunlar, bir kelime veya o kelimeyi oluşturan birkaç hecenin arasında bazı yanlış telaffuz ve yanlış kavramlar olarak nitelendirebilecek konuşmalar yaptığınız takdirde bunun adı 'gaf' olur. Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Bu arada bana ulaşan bilgiler çerçevesine Sayın Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın Bey’in ifade ettiği gibi, dört kişi arasında eğer bir konuşma, planlama veya dışarıdaki kitleyi o manada yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse, çok büyük hataya düşmüşlerdir."
"Kasıtlı olduğunu düşünüyor musun?" sorusuna Bahçeli, "Kesinlikle. Orada bir siyasi partinin genel başkanını yuhalattırabilecek tarzda bir gaf olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler. Gelirler, gelmezler, biz başından beri söylüyoruz: Kurulan bir parti var. Hanımefendinin o partinin başına tekrar dönmesinde yarar var, demokrasi açısından yarar var, İYİ Parti açısından yarar var." cevabını verdi.
Bahçeli, "İYİ Partiden bazı kopmalar olabileceği ve MHP'nin kapısının yeniden çalınabileceği" iddialarıyla ilgili bir başka soruya, “Kopmalar olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Tekrar kopanlar bize gelir mi onu bilemiyorum ama bazıları var ki hiçbir şart altında MHP ile beraberlikleri kalmamıştır." cevabını verdi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Rahip Brunson'un tutukluluğu ile ilgili bir soruya karşılık, bu konuda sosyal medyadan açıklama yaptığını hatırlatarak, "Memleketi papazla tehdit etmeye kimsenin hakkı yoktur." diye konuştu.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın “Liderimiz Devlet Bahçeli” gafına yönelik olarak açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, şunları söyledi:
“Soru şudur; oradaki kitle kimi yuhaladı, MHP Lideri Bahçeli'yi mi yoksa Koray Aydın'ın gafını mı? Bu soruların cevabı verilmelidir. İçerideki görüşmeden üç kişi dışarı çıkıyor. Sonra Koray Aydın, ‘Devlet Bahçeli' gafını yapıyor. Ardından gülüşmeler başlıyor ve 50-60 kişilik bir grup yuh çekiyor. Bu gaf karşısında iştahla gülen isimlerin konuya açıklık getirmesi gerekmektedir. İçeride böyle bir kumpas kurulmuş olabilir mi? Bunu da sorularımıza ekliyoruz."