DARBENİN SİVİL FETÖŞLARI KİMLER?

20 Şubat 2017 13:39 Yıldıray ÇİÇEK
Okunma
431

ABD'ninkontrolünde, FETÖ'nün figüranlığında 15 Temmuz tarihinde gerçekleşen darbegirişiminden sonra TSK'nin en üst kademelerinden başlamak üzere birçok darbeciasker tutuklandı. Ve TSK'deki bu tutuklamalar hâlen devam ediyor.

Darbegirişiminde bulunanlar kendilerine "YurttaSulh Konseyi" adınıvermişlerdi. Ama henüz "YurttaSulh Konseyinin " 1numarasının ve onun beyin kadrosunun kim olduğu tam netleşmedi yahutnetleştirilmedi. Darbenin sivil ayağının olmaması mümkün değilken, 15Temmuz'dan bugüne bir ay geçmesine rağmen henüz bu sivil ayak ortayaçıkarılmamıştır.

FETÖ'nüntetikçileri aylar öncesinden, günler öncesinden darbeyi ekranlardan, sosyalmedyadan duyuruyor da darbeyi planlayanlar özellikle siyasi alanda kendine yolaçacak ekibi kurmadı mı?

AKP,CHP, MHP ve diğer partiler içinde darbenin sivil ayağını oluşturanlar yokmudur?

Türkiye'deFETÖ'nün önünü en çok açan, onların her alanda kadrolaşmasını sağlayan AKPnasıl diyebilir "içimizdeuzantıları" yok diye?

FETÖ ilebirçok paslaşması olan ve 7 Haziran Seçimleri sonrası %60'lık blok gibi PKK'yıda içine alan proje peşinde FETÖ ile birlikte koşan CHP içinde "Bu uzantı yok." diyebilir miyiz?

MHP'deolağanüstü kongre yaptırmak için, gazetesi, televizyonu, yazarı, yorumcusu, iş adamı,derneği, yargısı seferberlik başlatmış olan FETÖ'nün bu darbe için MHP içindenekip kurmadığını kim söyleyebilir?

15Temmuz Darbe Girişimi’ni aylar ve günler öncesinden duyuran FETÖ'cülerin tamamınınMHP'de bir adayı destekleyip, kongre yaptırmak için varını, yoğunu ortayakoyması tesadüf olabilir mi?

MeselaMHP'deki paralel operasyonun güçlenmesi için özellikle bir adaya her akşamtelevizyonlarında ekranları açan Doğan ve Ciner medyası, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ndensonra ekranlarını birden o kişiye niçin kapatmıştır? 

Yalvardığıhâlde şimdi niçin ekranlarına konuk etmemektedir?

MHP'deolağanüstü kongre yapmak isteyenlerin harcadıkları trilyonların kaynağı neredensağlanmıştır? 

Korsan kongrelerigerçekleştirmek için tutulan Büyük Anadolu'nun paralarını kim ödemiştir? 

TürkMetal Sendikasına ait bu otel, parasını almadan korsan MHP kongresinigerçekleştirdiyse talimatı kimden almıştır?

BaşbakanYardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ilişkin, "Bu ayağın sivil ayağı vardır,içeride sivil ayağı vardır, dışarıda sivil ayağı vardır, yargı ayağı vardır,emniyet ayağı vardır, bunlar çıkartılıyor. Siyaset ayağı da vardır, olmamasımümkün mü? Türkiye'de hangi darbede siyaset ayağı yoktu?" diyorsa, AKP hükûmeti ucu kimedokunuyorsa dokunsun bunları ortaya çıkarmalıdır.

 

FETÖ'yeait dershanelerin önünden geçenler bile devlet kurumlarından atılırken,mesleklerinden menedilirken FETÖ'nün kanlı projelerini önceden bilenler ve onauygun hareket edenler hâlâ elini, kolunu sallayarak mı gezecek? 

AKP'de,CHP'de, MHP'de ne kadar sivil uzantısı varsa ortaya çıkarılmalıdır.

Darbecikomutanların, yargıdaki FETÖ'cülerin, FETÖ'cü iş adamlarının telefon kayıtlarıortaya konulduğunda zaten darbecilerin siyasetteki sivil ayağı kolaylıklaortaya çıkacaktır.


Kendiaralarındaki itirafta zaten bu bilgileri besleyecektir.

Bakalımbu manada ciddi adımlar atılırsa, sivil ayağın FETÖ imamları kimlermişböylelikle öğreneceğiz.

 

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"