DERSHANEDEN MESAJ, HOCASINDAN DUA!

20 Şubat 2017 13:24 Yıldıray ÇİÇEK
Okunma
465

Malum cemaat, sonyıllarda tutuklanmalar, gözaltına alınmalar, kurumlarına kayyım atanmalarıüzerinden gündeme gelirken, bugünlerde de MHP Kongresiyle birlikte sık sıkanılmaktadır. Cemaat mensuplarının MHP Kongresine büyük ilgi duyduklarıortadadır.

"Hocaefendiyi birgün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana." ve "1980öncesi Fethullah Gülen'in dinler arası diyalog modeli uygulanmış olsa sağdan soldangençler ölmezdi." diyen Meral Akşener etrafında seferberlikbaşlattıkları MHP'yi takip eden herkes tarafından görülmektedir. Cemaatin iş adamları,yazarları, yorumcuları, sanatçıları, sporcuları MHP'ye ilk defa bu derecedeilgi duymakta ve DYP zamanıyla birlikte siyasette yol açtıkları Meral Akşeneriçin olağanüstü bir çabaya girdikleri çok net hissedilmektedir.

Meral Akşener'inKayseri'de düzenlediği salon toplantısına daveti bile cemaatin SerhatDershaneleri cep telefonu mesajıyla öğrenci velilerine duyurmuştur. CemaatinMHP'nin bir toplantısını bu şekilde duyurduğu hiçbir zaman ne görülmüştü ne deduyulmuştu. Aslında bu cemaatin demokrasi içinde tercihidir. Cemaatmensuplarına "Niçin Meral Akşener'i destekliyorsunuz?" sorusuelbette anlamsız olacaktır. 7 Haziran Seçimlerinden önce "FetullahGülen Cemaati ile biz her zaman mesafeli olmuşuzdur.  Onlar da bizi fazlasevemediler."  diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'den nefretetmeleri de, "Hocaefendiyi bir gün herkes anlayacak. Ne mutluşimdiden anlayana." diyen Meral Akşener'i çok sevmeleri deoldukça doğaldır.

Yalnız şu ilginçlikteyaşanmaktadır. Yargıtay MHP hakkında 5-0 kongre kararı verdiği güne kadar âdetaçıldırmış gibi Meral Akşener propagandası yapan cemaat, Yargıtay kararındansonra gözle görünen çalışmalarını hücre boyutunda sessiz destekle sürdürmeyebaşlamıştır.

Âdeta bir talimatalmışlar gibi sessizliğe gömüldüler ve sanırım "Açıktan desteğimizhedefimize giden yolu tıkar." gibi bir anlayışa büründüler.Cemaatin yazarları ve sosyal medya trolleri, Yargıtayın kongre kararından sonrasusmasını herhâlde bu düşünce üzerinden değerlendirmek mümkündür. 

Cemaatin "RecepTayyip Erdoğan'ın elindeki Yargıtay kongreyi engelliyor, kongreyi yaptırmıyor." propagandalarıdevam ederken, Yargıtayın 3 AKP'li ve 2 cemaatçi üyeyle MHP hakkında (5-0)kongre kararı vermesi de sanırım biraz sessizliğe bürünmeleri için etkenolmuştur.

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"