YARGIDA ÇETE VE CEMAATİN STRATEJİK DESTEĞİ!

“ Büyük hukuk mücadelesi veren MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut, geçtiğimiz cuma günü düzenlediği basın toplantısında MHP üzerinde kurulan bir yarg „

18 Şubat 2017 14:44 Yıldıray ÇİÇEK
Okunma
8943
YARGIDA ÇETE VE CEMAATİN STRATEJİK DESTEĞİ!

Büyük hukuk mücadelesi veren MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut,geçtiğimiz cuma günü düzenlediği basın toplantısında MHP üzerinde kurulan biryargı kumpasını daha şu cümlelerle deşifre etmişti:

İlgili ihtiyati tedbir kararlarının işleme alınmasının hemen sonrasında,KİM OLDUĞU YARGI ÇEVRELERİNDE ÇOK İYİ BİLİNEN Ankara 2. İcra Hukuk MahkemesiHâkimi Burhan YAZ tarafından, henüz ortada açılmış hiçbir dava yokken, ihtiyatitedbir kararlarının infazına ilişkin İcra Müdürlüğü dosyalarının fotokopileriistenilmiştir. Yaklaşık bir haftadır, Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi,yetkisi ve görevi olmadığı hâlde, önünde açılmış bir dava dosyası olmadığı hâlde,ihtiyati tedbir kararlarının infazına ilişkin işlemleri yakından takipetmektedir. Adı geçen İcra Mahkemesi Hâkimi’nin kimliği ve mazisi GenelMerkezimizce bilinmektedir. Hafta mesaisinin bitimine sayılı dakikalar kalaaçıklamış olduğu kararla HANGİ AMACA HİZMET ETTİĞİ DE YİNE ÇOK İYİBİLİNMEKTEDİR. Bir haftadır, düzenli olarak dava yoluyla önüne gelmemiş olantedbir dosyalarını, yetkisi olmaksızın temin eden ve inceleyen mahkeme hâkimihakkında HSYK'ye gerekli şikâyetler gerçekleştirilecektir."

***

MHP'ye "kayyım atama" tezgâhından sonra ikinciyargıdaki tezgâh bu olmuştur. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih YalçınMHP'ye "kayyım atama" tezgâhını deşifre etmişti.Muhatapları 1 ay geçmesine rağmen hâlâ açıklama dahi yapamadılar. Yapmalarımümkün değildir. Yargıya etki eden çetenin hareketliliği devlet kayıtlarınabile girmiş durumdadır.

MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut'un açıklamaları da bu açıdan önemlive MHP'ye yapılmak istenen operasyona somut örnek olmuştur.

Avukat Yücel Bulut, Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi'nin budavranışlarını gördüğü ve yapacağı hamleyi bildiği için günler öncesi tümönlemlerini almıştır. Bunu da basın toplantısında "Bu nedenlebugün mesai bitimine bir saat kala tesis etmiş olduğu karar bizlerişaşırtmamıştır. Ancak bu ihtimal tarafımızca göz önünde bulundurularak,İHTİYATİ TEDBİR kararlarının Yazı İşleri Müdürleri aracılığıyla ve mahkemekalemi eliyle uygulanması da ayrıca talep edilmiştir." izahetmiştir.

MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut'la Ankara 2.İcra Hukuk MahkemesiHâkimi Burhan YAZ'ın verdiği karardan dört gün önce yaptığım özel sohbette, buhâkimin tüm yargı camiasında cemaatin sembol ismi olduğunu ve muhakkakhukuksuzluk yapacağını, yetkisi ve görevi olmadığı hâlde müdahale edeceğinisöylemiş ve onun için hukuka uygun tüm önlemleri aldığını belirtmişti.

Avukat Yücel Bulut'un öngörüsü aynen gerçekleşmiş ve Hâkim Burhan Yaz,kendine yazılan senaryoyu oynamıştır. Sonra öğrendik ki, zaten bu hâkim ParalelSoruşturmasına muhatap ve bu manada fişlenmiş bir kişiymiş…

Zaten cemaat çok büyük seferberlik hâlindedir. Elindeki tüm güçle maddi vemanevi olarak Meral Akşener'e destek vermektedir. Cemaatin tüm yazar ve trollerininen büyük gündemi MHP Kongresi olmuştur.

Bu hâkimin son intihar dalışı yapmasının ana sebebi de mensubu olduğucemaatin talebi olmuştur.

Büyük ihtimalle MHP'ye kayyım atayan 12. Sulh Hukuk Mahkemesi Hâkimi ÜmranKaptan ve Ankara 2.İcra Hukuk Mahkemesi Hâkimi Burhan YAZ ilişkilerinin ortayaçıkmasından sonra mesleklerinden ihraç edilecektir. Ortaya çıkan tüm belge vebilgiler bunu göstermektedir.

Hukuksuzluğu yargı içindeki çeteyle zorlayanların hepsi deşifre olacaktır.