YENİ DÜŞÜNCE’DEN

18 Ekim 2017 10:04 Dr. Ali Güler
Okunma
187

YENİDÜŞÜNCE’DEN

 

            Değerli Okurlar,

            Ege Üniversitesi’nde PKK’lı teröristler tarafından hain bir tertiple şehit edilen Ülkücü Şehidimiz Merhum Fırat Çakıroğlu’nun iki yıldır devam eden davası nihayet sonlandı. Davanın görüldüğü mahkeme tarafından Rahmetli Fırat’ın PKK’lı katili Nurullah Semo'ya "terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıl,"kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Merhum Şehidimiz Fırat’a “evladım” diye hitabeden Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile “(…) bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur.Fırat geri gelmeyecek olsa da yüreklere su serpilmiştir. Adalet bir hakkın haklısına gecikmeksizin iadesidir…

            Elbette, Fırat Çakıroğlu geri gelmeyecektir. O hatıraları ve kahramanca mücadelesi ile daima aramızda yaşamaya devam edecektir. Önemli olan Fırat’ın şahsında ve şehadetinde temayüz eden “Ülkücü hukuku” ve “dava adamlığı” ruhunun yaşatılması ve Ülkücü değerlerin ilelebet korunmasıdır. Nitekim mahkemenin aldığı karar vesilesi ile görüşlerini kamuoyuna tweetter hesabından duyuran Sayın Devlet Bahçeli, Merhum Fırat’ın şahsında temsil ettiği ve uğrunda şehadete yürüdüğü “Ülkücü değerler”konusunda şunları ifade etmiştir:

Şehidimiz huzurla yatsın, geride bıraktığı dava arkadaşları hakkını koruyacaktır. Dava arkadaşlığı sorumluluk gerektirir, vefa gerektirir, fedakârlık gerektirir,hepsini geçtik sabır ve iyi niyetli olmayı gerektirir. Ülküdaşlık hukuku çiğnenmeyecek, çiğnetilmesine göz yumulmayacak büyük, tarihî ve kutlu bir bağdır. Bu bağ kırılmaz, kopmaz, koparılamaz.

15 Temmuz 2017 bilindiği gibi dış destekli FETÖ ihanet şebekesinin darbe girişiminin birinci yıldönümü idi. Bu konudaki yazı ve analizleri ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Bu sayımızda yine Ortadoğu’daki son gelişmeler, Avrupa ile ilişkiler gibi Türkiye’nin ana diplomatik sorunları hakkında haber ve makalelerimiz bulunmaktadır. Özellikle bu sayımızda aramıza yeni katılan Sayın Fatih Oğuz Bey’e hoş geldiniz diyorum.Avrupa’nın içinden Türkiye-Avrupa ilişkilerindeki gelişmeleri Sayın Oğuz’un kaleminden bundan sonra da okuma devam edeceksiniz.

26 Ağustos 1071 Malazgirt ve 30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz Zaferlerimizin kahramanlarını,şehitlerini ve gazilerini bir kere daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Yaklaşan Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, Türk-İslam âleminin huzurlu bir bayram geçirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz. Hoşça kalınız efendim.

           

Ali GÜLER

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"