YENİ DÜŞÜNCE’DEN

17 Ekim 2017 10:06 Dr. Ali Güler
Okunma
227

YENİ DÜŞÜNCE’DEN

 

            Kıymetli Yeni Düşünce Okurları,

            Temmuz sayımızla huzurlarınızdayız.

            Takvimler 6 Temmuz1997’yi gösterdiğinde, yani bundan tam 20 yıl önce Milliyetçi Hareket Partisi’nde Kurucu Genel Başkan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in koltuğuna, “Koruyucu Genel Başkan” oturacaktı.

O yıl Nisan ayında baharın ne taze yeşili vardı toprakta, ne de rengârenk çiçeklerinin kokusu havada. Nisan, Nisan gibi değildi o yıl… Kapkaraydı. Hava puslu,yürekler yangın yeri, Ülkücüler öksüz ve yetimdi o Nisan…

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin efsanevi kurucu lideri, Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ rahmet-i rahmana kavuşmuştu. Türkiye’de bir daha görülmeyecek bir kalabalıkla yağan kara ve esen rüzgâra aldırmayan binlerce Ülkücü Başbuğlarını gözyaşları içinde vatan toprağına tevdi etmişlerdi.

Şimdi, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in, Başbuğ’un kurduğu değerler üzerinde hedefine emin adımlarla yürümesi gerekiyordu. O’nun koltuğuna, yine O’nun rahle-i tedrisinde yetişmiş,O’nu, davasını ve misyonunu anlamış, özümsemiş bir “Genel Başkan” lazımdı.Genel Başkan olarak başlayıp, “Bilge Liderliğe” yükselecek bir isim lazımdı MHP’nin başına. Ülkücü irade “Devlet BAHÇELİ” dedi 6 Temmuz 1997’de. Artık direksiyonda Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in “Devlet Hocası”, “Devlet Ağabeyi”,“Türkmen Beyi” vardı.

Gün oldu,Devlet’le devletleşti Ülkücüler, iktidar oldular; gün oldu onurlu muhalefet yaptılar. Lakin hep başları yüksekte, alınları daima ak çıktılar kavgalardan.Acele etmediler, millete küsmediler, demokrasiden hiç vazgeçmediler 20 yıl.Bazen bir şehit cenazesini omuzladılar milletle birlikte; bazen halay çektiler düğünlerde. Ülkenin ve milletin beka sorununu gördüklerinde gözlerini kırpmadan atıldılar mücadeleye.

Üç Hilalli Bayrak daima gönderde kaldı şereflice. Çünkü “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen Lider BAHÇELİ vardı başlarında. Haklı çıkmaktan yoruldular, ama gerçekleri anlatmaktan hiç yılmadılar. Biliyorlardı ki, sabırla,ilmek ilmek örülürdü Ülkü yolları… Ülkü denen nazlı geline ulaşmanın kolay olmadığını öğrenmişlerdi Ocaklarda…

Yeni Düşünce ailesi olarak Sayın Devlet Bahçeli’nin şanla, şerefle geçen kutlu 20 yılını tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.

Devletle,Ülküyle, Bayrakla, Vatanla, Milletle güzel bir gelecekte birlikte olmak dileği ile. Saygılarımla.

 

 

Ali GÜLER

Sayı : 818 Eylül / 2018

Bu Sayıda

Yeni Düşünce

MHP Lideri Bahçeli’den ABD’ye sert tepki: “NE SAYIN CUMHURBAŞKANI NE DE BAKANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkanı Semih Yalçın'dan Koray Aydın'a sert tepki: "İP'İN SÜMBÜL AĞA’SI, AKIŞKAN, CIVIK"

Cesurhan Taş

KUR ATAĞI VE MADEN OCAĞINDAKİ KANARYA

Yeni Düşünce

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı "Askıda Ekmek Projesi" büyük ilgi gördü “EKMEĞE YAPILAN %15'LİK ZAM İNSANİ VE VİCDANİ DEĞİL”

Evin GÖKTAŞ

MHP Lideri Bahçeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı: "30 AĞUSTOS RUHU MİLLÎ VİCDANDA HÂLÂ CANLIDIR"

Ahmet Deniz AĞCA

Alparslan, Atatürk ve 26 Ağustos

Yeni Düşünce

Bahçeli, döviz kurundaki dalgalanma karşısında hükûmete tam destek verdi "KURU EKMEK, KURU SOĞANLA DA YAŞAMASINI BİLİRİZ, YETER Kİ BAĞIMSIZ YAŞAYALIM"

Gazi Karabulut

Millî Şuur ve Milletle Buluşma

Yeni Düşünce

"DURDUĞUMUZ YER TÜRKİYE VE TÜRKLÜĞÜN AĞIRLIK MERKEZİDİR"

Av.C.Yavuz AKSU

Küllicihan Kızılelma

Durmuş DOĞAN

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GİRİŞİMCİLERİN EKONOMİK GÜCÜ

Yeni Düşünce

Bahçeli'den Erdoğan ve Yıldırım'a nezaket ziyareti KORAY AYDIN'IN GAFINI DEĞERLENDİREN BAHÇELİ: HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

Prof. Dr. Selçuk Duman

SİYASİ SÖYLEMLER VE KAÇINILMAZ SONUÇLARI

Yeni Düşünce

BAHÇELİ'YE DADAŞLARDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ekrem ÖNSÖZ

KUR MU?! GÖNÜL MÜ?!

Yeni Düşünce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, kanun teklifi hazırladı "YALAN, YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİLER SUNAN KAMUOYU ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNE HAPİS CEZASI VERİLSİN"

Prof. Dr. Temel ÇALIK

Millî Eğitim Bakanına Açık Mektup

Evin GÖKTAŞ

Milletvekili Erkan Haberal'dan, Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören kanun teklifi BİR HAYVANI ÖLDÜREN KİŞİYE 3-7 YILA KADAR HAPİS CEZASI VERİLSİN

Murat Gedik

NAMIK KEMAL

Yeni Düşünce

Bahçeli, Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti "TRUMP ÖLÇÜYÜ KAÇIRMIŞ, NE SÖYLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"