EDİTÖRDEN

11 Mart 2024 13:24 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
166

Değerli YeniDüşünce Okurları,

Haber, yorum,düşünce dergisi olarak 15 Haziran 1981'de on beş günlük olarak çıkarılmayabaşlanan yeni düşünce dergisi; 15. sayısından başlanarak haftalık oldu. Eskiden29x20 cm. boyutlu, 32 sayfalı olarak çıkarılan dergimiz, kendinden kapaklıolarak 3. hamur kâğıda basılıyor. Çok renkli, resimli olarak düzenlenenkapağının üst bölümünde küçük boyutlu harflerle yazılmış “Yeni” ve iriharflerle yazılmış, sayfa enini kapsayan logo, bunun altında da sayı belirteci,çıkış günü ve fiyatın bulunduğu satır yer almaktaydı.

Çok zengin biryazar topluluğu olan dergi, üçüncü sayfada yer verilen “Baş yazı”lar, çokluklaYeni Düşünce imzası ile çıkıyordu; fakat bazı baş yazılarda Erol Güngör’ünimzaları da yer alıyordu (Güngör’ün öteki sayfalarda yayınlanan yazıları davardı).

Yeni düşünce 12Mart 1980’deki askerî darbeden sonra çıkarılmağa başlandığı için, bu hareketinsonunda yapılan tutuklamalar ve yürütülen dâvâlar, infazlar, haber veyorumlarının önemli bir bölümünü oluşturuyordu. Özellikle Milliyetçi HareketPartisi ve Ülkücü kuruluşlar dâvâları olabildiğince ayrıntılı biçimde haberyapılıyor ve yorumlanıyordu. Çoğu zaman maddi imkansızlıklardan dolayı kapanandergi, 2014 yılı Ocak ayı itibari ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel BaşkanYardımcımız Prof. Dr. Semih Yalçın hocamızın manevi desteği, 10 Mayıs 2021tarihinde vefat eden rahmetli babam Cuma Ağca önderliğinde Berikan Yayıneviçatısı altında yeniden vücut buldu.

Milli, ilkeli,dürüst haberciliği ilke edinmiş bir anlayışla yayın hayatına devam edendergimiz, yayınevimiz çatısının altında olduğu günden bugüne aylık olarakyayınlanmış ve toplam 10 yıl/120 aydır duruşundan zerre-i miskal şaşmamıştır.Temmuz/2021 tarihinden itibaren ise oluşturulan dosya konularıyla Türkiye’ninmeselelerini ele almaya çalışmış, değerli yazarlarıyla durum tespiti ve çözümarayışı içerisine girmiştir.

Dergimiz,Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Devlet Bahçeli’ye gönül vermiş, inanmış veçeşitli dosya konularıyla Türk’ün ve Türk Milliyetçilerinin ideolojik bakışaçılarını anlatmaya devam edecektir.

Bu vesile iledergimizin yayınlanmış 30. Yılını kutluyor, Türk’ün haklı davasını anlataraknice otuz yıllar geçmesini Allah’tan niyaz ediyorum.

Esen kalınızefendim…