EDİTÖRDEN

11 Mart 2024 12:33 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
85

Ahmet Deniz AĞCA

Değerli Yeni Düşünce Okurları,

Türkiye'nin 2023 genel seçimlerinin ardından, MilliyetçiHareket Partisi'nin (MHP) Türk siyasetindeki yerini ve önemini değerlendirmekistiyoruz. MHP, Türkiye'nin siyasi arenasında uzun yıllardır önemli bir aktörolarak varlığını sürdürmektedir. Partinin tarihindeki iniş çıkışlar ve değişenpolitikalar, ülkenin siyasi dengesini etkilemiş ve geniş bir seçmen kitlesitarafından desteklenmiştir.

MHP'nin Türk Milliyetçiliği üzerine yaptığı politikalar,Türk siyasetindeki farklı dönemlerde farklı şekillerde uygulanmıştır. Partimiz,Türkiye'nin iç ve dış politikasında etkili olmuş, koalisyon hükümetlerinde yeralmış ve zaman zaman muhalefetin de ötesine geçerek iktidara ortak olmuştur.

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain FETÖ darbesi Türksiyasetinin bir dönüm noktası olarak görülebilir. Bu tarihten sonra uygulananmilli politikalar devletin bekâsı ve devlet-i ebed müddet şiarının koruyucusuolmuştur. O tarihten itibaren halkımız tarafından kurulan Cumhur ittifakıMilliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti etrafında vucut bulmuş, her alandatarihi atılımlar gerçekleştirmiştir.

2023 seçimlerinden sonra kararlarından bir adım şaşmayan MHPve Lideri Devlet Bahçeli ile Ak Parti ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan (Cumhurİttifakı) halkın teveccühünü yeniden kazanmış, yapmış oldukları atılıma hızkesmeden devam etmişlerdir.

Diriliş dönemi olarak adlandırdığımız bu yeni dönemdepartimiz MHP çizgilerinden taviz vermeden denge ve denetleyici görevinisürdürmektedir. Milli politikalar devam etmekte, dirilişin tohumları bir biratılmaktadır.

Esen kalınız efendim…