EDİTÖRDEN

16 Ocak 2023 13:21 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
234

“Dünya yeni bir imtihanın içerisinde,Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika olarak konuşup Kuzey AmerikaBirliği kurarken, 12 Avrupa Devleti Birleşik Avrupa Devleti’ne giderken, SovyetRusya’nın kabileler şeklinde küçük devletlere doğru yönlendirilip,parçalanmasının bir manası olsa gerektir. Türkiye’nin 921 yıldan beri birlikteyaşayan insanları parçalayarak, bölerek Türkiye’yi daha da küçültmekistemelerinin bir manası olsa gerektir. Gelecekte ve 21. yüzyılda kucaklamaklaşeref duyduğumuz ve Cenabıallah’ın bir lütfu olarak karşıladığımız 1. merhaleolarak da “Türk Birliği” olarak düşündüğümüz bir gerçeği bugünden köreltebilmekiçin Türkiye üzerinde oynanan oyunları anlamak gerekmektedir. Bütün bunlarınolduğu bir Türkiye’de, eğer hiç kimse bir şey diyemiyorsa Türk milliyetçileriolarak gelin bugünden size hep beraber bir şey söyleyelim ve diyelim ki;Cumhuriyet’in ilanının 69. yılındayız. Yıl 1992, 21. yüzyılın eşiğindeyiz. 21. yüzyılın“Türk Yüzyılı” olmasını istiyor isek gelin hep beraber haykıralım; Cumhuriyet’in100. yılında! 2023 yılında! Lider Türkiye olarak! Türkiye’yi hatırlayalım!”

TürkDünyasının Bilge Lideri Devlet Bahçeli 25.10.1992

 

Değerli Yeni Düşünce Okurları,

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı SayınDevlet Bahçeli’nin 1992 yılında yapmış olduğu konuşmaya bugün içindebulunduğumuz 2023 yılından baktığımızda kendisinin de tabiri ile “MilliyetçiHareket Partisi anlamak isteyene az, anlamayana da çok” geldiği aşikârdır.“2023 Lider Ülke Türkiye Vizyonunu” tarih sahnesine çıkaran lider olarak DevletBahçeli’nin yıllar süren tutarlı, ülkü ve ülke sevdalısı tavrı, her dönem bekaparolasında birleşmiş, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.”felsefesinde hayat bulmuş, son dönemlerde ise milletimizin bizatihi kendisininoluşturduğu “Cumhur İttifakı” ile gönüllerde tezahür etmiştir.

Bugün, Cumhuriyet’in 100. yılınaeriştiğimiz 2023 yılında bölgesinde güçlü ve lider hale gelen Türkiye CumhuriyetiDevleti attığı her adımda bölgesel güç çapını arttırmakta, oyuna dâhil olandeğil artık oyun kuran pozisyona geçmiş durumdadır. Özellikle 15 Temmuz hainFETÖ darbe kalkışmasından sonra ürettiği iç ve dış politikalar Cumhuriyet’inkurucu değerlerini kapsayan (koruyan), pergelin sabit ucunu Ankara’ya yerleştiripolayları Ankara’dan yorumlayan, kendi doğal kaynaklarını tüketme adımları atan,savunma sanayisinde dünyanın gıpta ile baktığı bir noktaya gelen, terörü bitmenoktasına getiren, ihracatta rekorlar kıran bir ülke hâline gelmiştir.Yıllardır hayallerini kurduğumuz Azerbaycan Karabağ davası, Kuzey Kıbrıs TürkCumhuriyeti’nin dünya devletleri tarafından tanınması meselesi, Turan’ın ilkadımı olan Türk Devletleri Teşkilatının kurulmasındaki öncü tavrı, dilde,fikirde, işte birlik felsefesini tüm Türk devletlerine tezahür ettirmesi 2023yılının “Türk Yüzyılı”nın başlangıcı olduğunun göstergesidir.

Değerli okurlar,

Cumhuriyet’imizin 100. yılına girdiğimiz buyıl, devletimizin alev alev yanan yükseliş meşalesi olmuştur. 2023 ile beraber2053, 2071 hedefleri ile gelecek nesillerimize ve insanlığa “nizamıâlemilayıkelimetullah” davasını taşıyacak olan Türk devleti ve milleti tarihîmisyonunu her şeye rağmen tamamlayacak “devletiebed müddet” ülküsünü devamettirecektir.

Bu vesile ile Türk dünyasının bilge lideri,saygıdeğer Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli’nin doğum gününü kutluyor, Allahbaşımızdan eksik etmesin diyorum.

Esen kalınız efendim…