EDİTÖRDEN

24 Ağustos 2021 14:46 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
383

Değerli Yeni Düşünce Okurları,
Dünyada birçok toplumun devlet fikrinden habersiz olduğu bir çağda, Türkler, sağlam, köklü ve gelişmiş bir devlet fikrine ulaşmış bulunuyorlardı. Zira, büyük Hun Hükümdarı Mete'nin dediği gibi, onların gözünde “Toprak, devletin temeliydi.” Devletin temeli olan toprak da sebep ne olursa olsun, terk ve feda edilemez idi.
Tarihte Türkler, ancak üzerinde özgür olarak yaşadıkları ve hükümranlık haklarını hiçbir sınırlama olmaksızın kullandıkları toprakları "yurt" olarak kabul etmişlerdir. Daha doğrusu onlar için yurt, üzerinde Türk tuğlarının ve bayraklarının dalgalandığı kutsal bir ata yadigârıdır. Ata yadigârlarımızın tarih boyunca her zaman koruyucuları olmuş, koruyucularımız vakti ve zamanı geldiğinde inisiyatif alıp ileriye atılmışlardır.
Türk siyasi hayatının son 24 yılına damgasını vuran Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli, geçen bu süreç içerisinde tarihin koruyucu kimliği ile gündemi belirleyici bir rol üstlenmiş; müessir ve dominant bir politikacı, tecrübeli bir devlet adamı olarak temayüz etmiştir.
En son 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe girişimi esnasında hükûmetin, milletin ve dolayısıyla demokrasinin yanında tutunduğu net tavır ve sonrasında Türkiye’nin geleceğine dair alınan kararlara vaziyet eden Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli, bu suretle devletin bekası, milletin geleceğini düşünerek “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben!” parolasıyla hareket etmiş, devletimizin ve milletimizin karşısında ne kadar plan varsa hepsini yerle bir etmiştir.
Tarih, öngörüleri ile her zaman haklı çıkan ve “bilge lider” sıfatını tamamıyla dolduran Sayın Genel Başkan’ımızı Türkiye’nin ve Türk milletinin kaderini emperyalist rüzgârların sürüklemesine engel olmak üzere kararlı ve cesur siyasi girişimlere imza atan güçlü bir lider olarak kaydetmiştir.
FETÖ darbe girişiminden tam 709 gün sonra 24 Haziran 2018 tarihinde sistemin ihtiyacı karşılanmış, konu kapanmıştır. Milletimiz tabanda Cumhur İttifakını oluşturmuş ve bu oluşum Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ile bu tarihte resmî olarak taçlandırılmıştır.
O günden bugüne atılan büyük adımları hazmedemeyenlerin karın ağrıları devam etmektedir. Türkiye bu yeni döneminde terörle yaptığı kararlı mücadele, savunma sanayisinde attığı büyük adımlar, kendi doğal gazını keşfetmek için sahasına saldığı gemileri ve bunun yanında verdiği ekonomik mücadele ile tarih yazmıştır.
Bu vesile ile 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatan uğrunda can vermiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz.,
Devlet-i ebet-müddettir diyoruz.
Esen kalınız efendim….