EDİTÖRDEN

11 Temmuz 2020 13:24 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
1796

Değerli Yeni Düşünce Okurları,
Öncelikle Bilge Lider’imiz Sayın Devlet Bahçeli’nin “Partimizin 13. Olağan Büyük Kurultayının 14 Mart 2021 tarihinde yapılması da görüşülmüş ve karara bağlanmıştır. Sırasıyla yapılacak ilçe ve il kongrelerimizin hazırlanmış takvimi de zamanı geldiğinde paylaşılacaktır.” açıklaması ile 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak Milliyetçi Hareket Partisi 13. Büyük Kurultayının vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, Lider’imiz Devlet Bahçeli’nin başımızdan eksik olmamasını Rabb’imden niyaz ediyorum.
Ülkemiz, Türk milletinin varlığına ve birliğine göz koymuş olan PKK, PYD, YPG, IŞİD, FETÖ ve bunlara destek veren sözüm ona dünyanın hegemon güçleri ile derin bir mücadele içindedir. Bildiğiniz üzere Irak’ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri, 11 Mart 2018'den beri kara harekâtı icra ediyor. Kararlılık Harekâtı ile başlayan operasyonlar Pençe Operasyonları ile devam etti ve böylelikle Türkiye-Irak sınırında güvenli bölge oluşturulmaya başlandı.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Kuzey Irak'ta kurmuş olduğu üs bölgelerine ve Türk sınırına PKK'lı militanlarının saldırı teşebbüsü arttırmasıyla Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan Operasyonları başlatıldı. Bölücü terör örgütü tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk’a yapılan askerî operasyonlar başarı ile sonuçlandı ve 500’den fazla hedef imha edildi. Operasyonun ardından Irak Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Irak Büyükelçisi Fatih Yıldız'ı bakanlığa çağırdı ve Türkiye'ye nota verdi. Notanın ardından Türkiye'nin Irak Büyükelçisi Fatih Yıldız, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Pençe-Kartal Operasyonumuz hakkında Irak Dışişleri Bakanlığına davet edildim. Bu davet, öncekiler gibi, ‘Irak, ülkesindeki PKK varlığına son verecek adımları atmadığı sürece PKK ile her nerede olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğimizi vurgulamak için yeni bir vesile oldu." açıklamasıyla Türk Cumhuriyeti Devleti’nin kararlılığını uluslararası arenaya bildirmiş oldu. Türk yılmaz, Türk korkmaz, Türk bitmez!.. Ordumuz kudretini ve ruhunu şanlı tarihinden almakta ve milletimizin her ferdi ona göre davranmaktadır.
Bunların yanı sıra Kovid-19 virüsü ile mücadele konusunda başarılı bir tablo çizen ülkemiz tüm dünyaya örnek olmakta ve mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. “Maske-mesafe-temizlik” anlayışını hayatımızın her alanına yayalım ve önlemleri elden bırakmayalım.
Sağlıkla kalınız efendim!..