YENİ DÜŞÜNCE'DEN

08 Nisan 2020 16:29 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
1810

DeğerliYeni Düşünce Okurları,

Girmiş olduğumuz nisan ayı münasebetiyle öncelikle 4 Nisan 1997’de Hakk’ın rahmetine kavuşan, Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna bir yeri bulunan merhum Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş Bey’e Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah!

   2020 yılının ilk çeyreği son dönemlerde yaşadığımız en garip çeyrek olmuştur. Elâzığve Malatya’daki deprem, Van’da yaşanan çığ felaketi, İdlib’deki hain saldırı,Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak faciası, Manisa’daki deprem… Çok şükür ki milletimiz ve devletimiz yaşanan bu kötü günleri atlatmış, İdlib konusunda dagerekli cevabı misli ile vermiş, Rusya ile anlaşma sağlanmıştır.

Aralık 2019’da ilk kez Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde görülen KOVİD-19 hastalığının günbegün artarak farklı ülkelere de sıçraması gidişatın tehlikesini gözler önüne sermiştir. 11 Mart 2020 tarihinde korona virüsüne Dünya Sağlık Örgütünün “Pandemic” olarak tanı koyması, dünya genelinde virüse karşı önlem alma çabalarını arttırmıştır.Bu kapsamda çok sayıda ülke, sınırlarını hava ve kara yolu trafiğine kapatmış,sosyal hayatı izole etmenin yanında önleyici sağlık tedbirlerini sert ve seri şekilde almıştır. Türkiye’de ilk vaka 11 Mart 2020’de görülmüş, devletimiz acil olarak tüm önlemlerini almış, Türk milleti devletiyle seferber olmuş, virüse karşı mücadelesini sürdürmektedir. Toplumsal huzur ve güvene en ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde Bilge Lider Sayın Devlet Bahçeli’nin “Korona müsibetini aklın, bilimin ve duanın gücüyle yeneceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” sözü beka ve huzur ortamına yüksek derecede katkı sağlamış, bizlere bilim, akıl ve imanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmıştır.

Bu süreçte sorun küresel, mücadelemiz ulusaldır. Virüsten korunmak için herkes Sağlık Bakanlığımız tarafından yayımlanan 14 maddelik yönergeye uyarak kendini izole etmeli ve mümkün olmadıkça evden çıkmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti milletinin yanındadır.

                                                                                                                                      Esen kalınız efendim.