YENİ DÜŞÜNCE’DEN

10 Aralık 2018 12:50 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
1122

Değerli Okurlar,
Türklük ve Müslümanlık ile yoğrulmuş yurdumuz tarihin her aşamasında çeşitli saldırılara maruz kalmış ve her saldırı sonrasında bir Anka kuşu gibi yeniden küllerinden doğmayı bilmiştir. Türk milleti feraseti yüksek bir millettir ve uykuda değildir. Bunu iyi bilen Türk liderleri gücünü milletinden almış ve karşı karşıya olduğu bütün sorunları bu sayede aşmıştır. Andımız meselesi de tam olarak böyle bir meseledir. “Türk’üm, doğruyum…” ile başlayıp “Ne mutlu Türk’üm diyene!” ile biten, geleceğimizin mimarı çocuklarımıza Türklük şuurunu küçük yaşta öğreten; büyüğe saygı, küçüğe sevgi gösterilmesi gerektiğini yani bizi anlatan bir yemindir. Andımız’ın kaldırılması geleceğimiz açısından doğru değildir. Andımız’ın kaldırılmasından sonra Danıştayın vermiş olduğu “Okutulmasında bir sakınca yoktur.” kararının Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından yeniden yürürlüğe sokulmaması hiç doğru değildir. Bu tür meseleler hassastır ve dokunulmaması gerekir.
İkinci bir konu  ise milletimiz, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrasında Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmaması gerektiğini söylemiştir. Vatan ve millet bekçileri bir araya gelerek “cumhur ittifakı” zeminini  hazırlamış ve bu zeminin legal bir konuma yerleşmesini istemiştir. Sayın Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli milletimizin vermiş olduğu bu mesajı çok iyi tayin ederek önce Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin önünü açmış, ardından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinde milletimizin oluşturmuş olduğu “cumhur ittifakı”nı Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yasal bir zemine oturtmuştur. Böylece yönetimdelki çift başlılık ortadan kalmış, Türkiye, “cumhur ittifakı” ile 2023 hedeflerine hızla ilerleme yolunda önemli bir adım atmıştır.
Önümüzde 31 Mart 2019 Mahallî İdareler Seçimleri vardır. Bu seçimler Cumhurbaşkanlığı hükûmet  sisteminin tam olarak rayına oturabilmesi açısından çok önemlidir. Partiler ittifak görüşmelerine başlamış, CHP-HDP-İP-SP’nin yanı sıra, üzülerek söylüyorum bazı Ak Partili vekiller cumhur ittifakını  yıkmak için çoktan kolları sıvamıştır. 24 Haziran’ın kazananı cumhur ittifakı milletimiz tarafından kurulmuştur ve yeni sistemin garantörüdür. Vatanımızın ve milletimizin bekası uğruna her şeyi göze alan ve “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.” diyen Lider Devlet Bahçeli’nin yerelde ittifak yok söylemi iyi analiz edilmelidir. Cumhur İttifakı’nın kıymeti bilinmeli ve yola devam edilmelidir.
Yılın son ayı olan aralık ayına girmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile siz değerli okurlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Sağlıcakla kalınız efendim...
                                                                                                Ahmet Deniz Ağca