YENİ DÜŞÜNCE’DEN

31 Ağustos 2018 15:28 Dr. Ali Güler
Okunma
581

YENİ DÜŞÜNCE’DEN


Değerli Okurlar,
24 Haziran 2018 tarihinde ülkemiz hem Cumhurbaşkanlığı, hem de TBMM 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini birlikte gerçekleştirmiştir. Türk milletinin iradesi tecelli etmiş, YSK’nın açıkladığı kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı aziz milletimizden büyük bir teveccüh görmüştür.
Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ilk turda % 53 civarında oy alarak, % 30 civarında oy alan kendisinden sonraki adaya (Sayın Muharrem İNCE) % 20’den fazla fark atmıştır.
Cumhur İttifakı’nın iki partisi AKP ve MHP Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasa yapma bakımından gerekli olan 301 sayısının çok üzerinde (344) milletvekili çıkartarak, önemli bir başarıya imza atmıştır.
Bazı küresel nüfuz ajanlarının, siyaset mühendislerinin seçim sürecinde medya üzerinden yarattıkları “algı”ların tamamı Türk milleti tarafından yerle bir edilmiş; millet, iradesi üzerine konulan hiçbir baskıya boyun eğmemiş; iradesi önüne konulan tüm bariyerleri/engelleri verdiği oylarla aşmasını bilmiştir. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi etrafında oluşturulan tüm şer projeler ortadan kaldırılmıştır.
Sabah akşam her ortamı kullanarak milletimizin aklı ile alay eden ve kendilerine “demokrat, Atatürkçü, Cumhuriyetçi” diyen bazı “tipler”in sahte yüzleri de ortaya çıkmış bulunuyor. Atatürk, hayatı boyunca meşruiyetin kaynağını “millet”te aramış ve “hâkimiyet bilâ kayd ü şart milletindir” (egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir) demiş bir devlet adamıdır.
PKK’nın siyasal uzantısı bir partiyi, “seçilmişler, saygı duymak lazım”, “bilmem şu kadar oy almışlar” gibi sözlerle kutsayanların, milletin (26 milyon seçmenin oyuyla) seçtiği Cumhurbaşkanı’nı tebrik edemeyişlerine tanık olduk. Kendi partilerinden seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek Cumhurbaşkanı’nı tebrik eden açıklamalar yapan milletvekilini adeta linçe tabi tutan bir zihniyetle, milletle kavgalı bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuz bir kere daha ortaya çıkmıştır.
Temennimiz ana muhalefet partisi mensuplarının ve seçmenlerinin, gerçek dünya ile hiçbir ilgisi kalmamış, kendi kitlesini adeta bir yalan rüzgarı dizisinin oyuncuları haline getirmiş olan bu jakoben (elitist), Türk milletinin değerlerine ve demokrasiye yabancılaşmış güruhtan partilerini bir an önce kurtarmalarıdır.
MHP açısından bakıldığında Lider Devlet BAHÇELİ’nin seçimin hemen ertesinde, dergimizde yer alan açıklamasında da belirttiği üzere, iki önemli stratejik hedefe ulaşılmış olduğu görülmektedir. Birincisi, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın ERDOĞAN, ilk turda tartışmaya yer bırakmayacak net bir sonuçla seçilmiştir. İkincisi ise, 1 Kasım 2015’ten beri atlattığı büyük badirelere rağmen MHP’nin dimdik ayakta olduğunun görülmüş olması ve TBMM’nde denge ve denetim görevini yerine getirebilmek amacıyla güçlü bir grup sayısına ulaşmış olmasıdır. MHP’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da oylarını % 300’lere varan oranlarda artırmış olmasını da burada vurgulamamız gerekmektedir. Bu inşallah dergimizin önümüzdeki sayılarında ele alacağımız konuların başında gelecektir.
24 Haziran Seçimleri sonuçlarının, ülkemize, milletimize, demokrasimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’nin (Ay Yıldız Hükümet Modeli) 1. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı tebrik ediyoruz. Önümüzdeki süreç, bu yeni sistemin tüm kurum ve kurallarıyla yerleştirilmesi sürecidir. Başarılar diliyoruz.
Esen kalınız efendim.   

     

                                                                                                                                     Ali GÜLER