EDİTÖRDEN

30 Ağustos 2018 14:33 Dr. Ali Güler
Okunma
564

YENİ DÜŞÜNCE’DEN


Değerli Yeni Düşünce Okurları,
Geçtiğimiz ay içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Bekâ” temalı 12. Olağan Büyük Kurultayını coşkulu bir şekilde gerçekleştirmiş, bir kere daha Türk milletinin gören gözü, duyan kulağı, düşünen beyni ve vatan sevgisiyle çarpan kalbi olduğunu dosta düşmana göstermiştir.
Sayın Devlet Bahçeli, Türkiye’nin her yanından milli duruşunu ve şühedaya vefasını göstermek, milletin bekasına sahip çıkmak için gelen, salona sığmayan yüzbinlere çok önemli mesajlar içeren bir konuşma yaptı. Ayrıntılarını bu sayımızda okuyacağınız üzere, Sayın Devlet Bahçeli konuşmasının başında üç başlık altında toplanan kurultay temasını açıkladı:
 “Duruşumuz Türkiye’dir, duruşumuz Türklüktür, duruşumuz Müslüman Türk milletinin ta kendisidir…
Şühedaya vefa, yaşanmış Türk asırlarına saygı, kefensiz yatanlara sadakat, vatanın ha ekmeğini yemiş ha uğruna kurşun diyen soylu ruha naçizane bağlılıktır… Beka; var oluşumuzdur, payidarlığımızdır, sonsuzluk ırmağına akışımızın ana yatağıdır… Milliyetçi Hareket Partisi demek, Milli Duruş demektir. Milliyetçi Hareket Partisi demek, Şühedaya Vefa demektir.Milliyetçi Hareket Partisi demek, Millete Beka demektir…”
1 Kasım 2015 tarihinden sonra MHP üzerinde oynan oyunlara da değinen Sayın Devlet Bahçeli, bu süreçte Türkiye’nin içerde ve dışarda yaşadığı sıkıntıları, FETÖ, PKK/PYD ihanetlerinin de tek tek analizini yaptı. Sayın Devlet Bahçeli, konuşmasının önemli bir bölümünü de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur İttifakı ile ilgili gelişmelere ayırdı. “Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir.” Dedi.
“Ana muhalefet, ana vatana ihanet içindedir” diyerek CHP’yi çok sert bir şekilde eleştiren Sayın Devlet Bahçeli, bunların, FETÖ, PKK, ABD ve AB ile ilişkilerini de deşifre etti.
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmasının en önemli ve tarihe ışık tutan bölümü ise “Yakın, orta ve uzak geleceğe ilişkin dokuz stratejik görüş ve hedeflerimiz” diyerek madde madde açıkladığı ilkeler oldu. Dış politikadan iç siyasete, 2019’da yapılacak üç önemli seçimden Cumhuriyet’in üçüncü evresindeki yapılanmaya, FETÖ, PKK/PYD ile mücadeleden milli birlik ve bütünlüğümün korunmasına, nihayet Türkiye’nin 2023 hedeflerine kadar çok önemli tespitler ve hedefler ortaya konuldu. Sayın Devlet Bahçeli’nin bu bölümün son maddesinde Türklüğün “ezel-ebed” çizgisinde ortaya koyduğu şu hedef, bir lider olarak kendisinin ve MHP kadrolarının nasıl bir vizyona sahip olduklarını gösterdi:
“Yüz yıl önce Mondros Mütarekesi’ni konuşuyor, yedi düvelin topraklarımızı işgalinden dert yanıyor, feryat ediyorduk. Bundan yüz yıl sonra, yani 2123’de, Türkiye Cumhuriyeti, uzay araştırmaları yapan, genetik ve teknolojik kalkınmayı başarmış, her vatandaşını insanca yaşatan, dünyada hükmü geçen ilk üç devletten birisi olmalıdır, bizler göremesek de imanla söylüyorum ki bu uzak hedef gerçekleşecektir.
Gelecek Türk asrı, geleceğin gücü Türkiye’dir.”
12. Olağan Kurultay’da yeniden MHP Genel Başkanlığı’na seçilen Sayın Devlet Bahçeli’yi ve MYK, MDK Üyelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun. Cenabı Allah yar ve yardımcıları olsun. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. Güzel günlerde okumanı dileği ile efendim.     
  

                                                                                                                                        Ali GÜLER