YENİ DÜŞÜNCE’DEN

23 Haziran 2018 10:25 Dr. Ali Güler
Okunma
567

YENİDÜŞÜNCE’DEN

 

            Değerli Yeni Düşünce Okurları,

            20 Ocak 2018 Cumartesi Günü saatler 17.00’yi gösterdiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de Afrin’e “terörle mücadele kapsamında” askeri bir operasyon başlattığı haberleri Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir miting meydanından kamuoyuna duyuruldu. Günlerdir hazırlıkları sürdürülen ve devletimizin yetkilileri tarafından “bir gece ansızın” şeklinde ifade edilerek iç ve dış kamuoyunun hazırlandığı operasyon nihayet hayata geçiriliyordu.

            Bu sayfalarda hep yazdık çizdik. Hatta Yeni Düşünce Dergimizin ilk sayısını “Suriye Türkmenleri”kapağı ile çıkarmış (1914), Suriye’de yaşananları her bakımdan ele alan yazılarve haberler yayımlamıştık.

            Küresel sistemin adeta bir çatışma alanı haline getirdiği Irak ve Suriye’deki gelişmeler süratli bir şekilde Türkiye’nin ve Güney Türklüğünün aleyhine ilerlemiş, nihayetinde 911 kilometrelik Güney sınırlarımız boyunca Kandil’den Akdeniz’e uzanan bir PKK devleti hayata geçirilmeye çalışılmıştır. ABD; Türkiye’nin bütün ikazlarına, bu konunun kendisi için “beka sorunu” olduğunu, buna rıza göstermeyeceğini ikili ve çok taraflı görüşmelerde muhataplarının yüzüne haykırmasına rağmen planlarından vazgeçmemiştir. Kendi menfaatleri bakımından PKK/PYD/YPG terörörgütünü en sofistike (karmaşık/teknolojik) ve en gelişmiş konvansiyonel silahları vererek bir canavar haline getirmeyi sürdürmüştür.

            Emperyalizmle aynı yatağa girmeyi, onunla işbirliği yapmayı hiçbir tarihi tecrübeden ders almadan sürdüren terör örgütü, en sonunda El-Bab/Carablus operasyonunda olduğu gibi,Afrin’de de TSK’nın ve Türk milletinin güçlü yumruğunu yemiştir. Beş yıldır yerinden yurdundan sürülen, acımasızca işkencelere maruz kalan Afrin halkı YPG/PKK terör örgütü ve ABD’nin zulmünden kurtarılmakta, özgürlüklerine kavuşturulmaktadır.

            Bu yazı yazıldığında henüz harekât devam etmekteydi. TSK ve ÖSO (Özgür Suriye Ordusu)PKK’yı Afrin’den temizlemeye devam etmekteydi. Ele geçirilen yerlerdeki beton tüneller ve kuleler de gösterdi ki, bu konuyu Türkiye “beka sorunu” saymakta haklıydı. Her şey, Güney’den Türkiye’ye saldırmaya yönelik olarak bir“genelkurmay aklıyla” hazırlanmıştı. Bilmedikleri, Türkiye eski Türkiye değil,Türk milleti artık NATO nüfuz ajanları tarafından uyuşturulmuş Türk milleti değildi. Millet birlik ve bütünlük içinde kahraman ordumuzun arkasında durmuş,bazı çatlak seslere rağmen devletiyle bütünleşmiştir.

            Şehitlerimiz,yaralılarımız, gazilerimiz vardır. Allah’tan şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabırlar vermesini, gazilerimize yardım etmesini temenni ediyoruz. Allaha şükürler olsun ki, Türk milleti için ölecek evlatları her zaman var olmuştur ve bugün de vardır. Yarında var olacaktır. Bunun için Türk milleti tarih boyunca esir edilememiş, tarihten silinememiştir. Bayrağımız her daim göklerde dalgalanmaya devam edecektir. Bu böyle biline…

            Mart 2018 sayımızda “Özel Afrin Dosyası” ile huzurlarınızda olacağız. Bu düşüncelerle, Kahraman ordumuzun her bir mensubuna yürekten gelen duygularla sesleniyoruz: Kılıcınız keskin, yolunuz ve bahtınız açık olsun. Cenabı Allah ve Türk Milleti sizinledir.Ayağınıza taş değmesin. Afrin Burseya Dağı’na diktiğiniz bayrak hiç inmesin.Amin.

 

Ali GÜLER