YENİ DÜŞÜNCE’DEN

17 Ekim 2017 10:06 Dr. Ali Güler
Okunma
733

YENİ DÜŞÜNCE’DEN

 

            Kıymetli Yeni Düşünce Okurları,

            Temmuz sayımızla huzurlarınızdayız.

            Takvimler 6 Temmuz1997’yi gösterdiğinde, yani bundan tam 20 yıl önce Milliyetçi Hareket Partisi’nde Kurucu Genel Başkan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in koltuğuna, “Koruyucu Genel Başkan” oturacaktı.

O yıl Nisan ayında baharın ne taze yeşili vardı toprakta, ne de rengârenk çiçeklerinin kokusu havada. Nisan, Nisan gibi değildi o yıl… Kapkaraydı. Hava puslu,yürekler yangın yeri, Ülkücüler öksüz ve yetimdi o Nisan…

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin efsanevi kurucu lideri, Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ rahmet-i rahmana kavuşmuştu. Türkiye’de bir daha görülmeyecek bir kalabalıkla yağan kara ve esen rüzgâra aldırmayan binlerce Ülkücü Başbuğlarını gözyaşları içinde vatan toprağına tevdi etmişlerdi.

Şimdi, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in, Başbuğ’un kurduğu değerler üzerinde hedefine emin adımlarla yürümesi gerekiyordu. O’nun koltuğuna, yine O’nun rahle-i tedrisinde yetişmiş,O’nu, davasını ve misyonunu anlamış, özümsemiş bir “Genel Başkan” lazımdı.Genel Başkan olarak başlayıp, “Bilge Liderliğe” yükselecek bir isim lazımdı MHP’nin başına. Ülkücü irade “Devlet BAHÇELİ” dedi 6 Temmuz 1997’de. Artık direksiyonda Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in “Devlet Hocası”, “Devlet Ağabeyi”,“Türkmen Beyi” vardı.

Gün oldu,Devlet’le devletleşti Ülkücüler, iktidar oldular; gün oldu onurlu muhalefet yaptılar. Lakin hep başları yüksekte, alınları daima ak çıktılar kavgalardan.Acele etmediler, millete küsmediler, demokrasiden hiç vazgeçmediler 20 yıl.Bazen bir şehit cenazesini omuzladılar milletle birlikte; bazen halay çektiler düğünlerde. Ülkenin ve milletin beka sorununu gördüklerinde gözlerini kırpmadan atıldılar mücadeleye.

Üç Hilalli Bayrak daima gönderde kaldı şereflice. Çünkü “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen Lider BAHÇELİ vardı başlarında. Haklı çıkmaktan yoruldular, ama gerçekleri anlatmaktan hiç yılmadılar. Biliyorlardı ki, sabırla,ilmek ilmek örülürdü Ülkü yolları… Ülkü denen nazlı geline ulaşmanın kolay olmadığını öğrenmişlerdi Ocaklarda…

Yeni Düşünce ailesi olarak Sayın Devlet Bahçeli’nin şanla, şerefle geçen kutlu 20 yılını tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.

Devletle,Ülküyle, Bayrakla, Vatanla, Milletle güzel bir gelecekte birlikte olmak dileği ile. Saygılarımla.

 

 

Ali GÜLER