EDİTÖRDEN

14 Kasım 2019 14:03 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
1379

Yeni Düşünce’den

“Bismillahi ve ala milleti rasülih. Allahümme yessir aleyhi emrahu ve sehhil aleyhi ma ba’dehü ve es’idhu bi likaike vec’al ma harace ileyhi hayran mimma harace anhu”.
Anlamı: “Allah’ın ismiyle ve Resulullah’ın dini üzerinde olsun. Allah’ım, onun işini kolaylaştır, bundan sonrasını ona kolay eyle, onu seni görmekle mutlu eyle. Dünyadan kendisi için çıkanı, kendisinin çıktığı şeylerden hayırlı eyle.”.

Değerli Yeni Düşünce okurları,

Yüce Allah canım abim, dava arkadaşım, üniversite yıllarında ev arkadaşım, dostum, sırdaşım ve dergimizin değerli yazarı Turan İlteber YALÇIN’ı 17.10.2019 tarihinde rahmeti rahmanına kavuşturdu.
Sözlerin kifayetsiz kalıp duaların konuşacağı bu dönemler bana İlteber abinin “Biz iman etmiş insanlarız bu yüzden başımıza ne gelirse gelsin yolumuza devam edeceğiz.” Lafını hatırlatıyor. İlteber abi iman etmişti… Korkusuzdu, savaşçıydı, doğru bildiği yoldan asla dönmezdi, dosta güven, düşmana korku verirdi. Hayırseverdi, nerede yardıma ihtiyacı olan biri varsa bulur, gücünün yettiğince yardım ederdi. İnsanların dertleriyle dertlenirdi. Benlikten geçmişti. Belki bunu paylaşmamı dahi istemezdi ama İlteber abiyi daha iyi anlatmak adına sadece bir anımızı paylaşmak istiyorum:
Bir gün kâğıt toplayan gençlerin yükünün ağırlığını görüp Ahmet gel yardım edelim demişti. Onlarla beraber yaklaşık 5 kilometre kâğıt taşıdık. İşimiz bittiğinde Allah yardımcıları olsun, gerçek alın teri bu demişti. Kimse bilmezdi… Yaptığı her şeyi Allah için yapardı.
Kocaman bir yüreği olan, kalbi vatan ve dava aşkı ile tutuşan ve sevdikleri için yaşayan bir Ülkücüydü İlteber abi…
Yüce Allah mekânını cennet etsin. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. E. Semih YALÇIN ve onun değerli ailesine, saygıdeğer eşine, biricik kızına ve bütün sevenlerine Rabb’im sabırlar ihsan eylesin.

Esen kalınız efendim.

Ahmet Deniz Ağca