BAŞKA TÜRKİYE YOK!

16 Mart 2020 12:46 Ramazan DURMUŞ
Okunma
575
BAŞKA TÜRKİYE YOK!

Çetin coğrafyada zorlu süreçlerdengeçiyoruz.

Sahte müttefikler, yılanlarla dost...

Stratejik ortak Sam Amca, PKK-PYDsevdasında...

Sıcak denizlerin hayalperesti Rus, şirinlikoyunu sahnelese de post ortada...

Hainin cirit attığı bir memleket ki,beslendiği akıldanelerinin davulunu çalar da piyon olduğunun farkına bilevarmaz. Böylesine çetin bir süreçte çok şükür, “Müstesna sevdamız Türkiye,mensubiyet sancağımız Türk milletidir.” diyen birileri var!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel BaşkanıSayın Devlet Bahçeli’nin 18 Şubat 2020 tarihli grup konuşmasını bu nedenle çokönemsiyorum. Nerede susup, nerede konuşacağını bilen bir lider. Nerede durupnerede hareket edeceğini bilen bir devlet adamı. Tehlikeler kapımızadayandığında susup seyredecek kadar aciz, durup dinlenecek kadar akılsız vebasiretsiz değil.

Dava aklı onda...

Tarih aklı onda...

Talihin ve tesadüflerin akıntısına kapılmışülke ya da milletlerin tarihsel çıkarlarının ve varlık haklarının pamukipliğine bağlı olduğunu hatırlattı Devlet Bey! Bunun için de ortak akıl çağrısıyaparken şu uyarıda bulundu: “Karanlık gecenin yarılması, kararmış emellerinyıkılması en başta ortak akıl ortak irade, birlik ve beraberliğin ortakpaydasıyla mümkündür.”

Devlet Bey’in tarihe not düştüğü şuifadelere, elbette kimsenin itirazı olmayacaktır: “Vatanı içeride değil,tehdidin doğduğu alanlarda müdafaa etmekten başka yol ve yöntem yoktur.”

Ne var ki son günlerde toplumsaltedirginlikleri kamçılayan, korkuları kaşıyan bazı müessif, müfsit ve münferitgelişmeler yaşanmaktadır. Konuşmamın başında ifadeye çalıştığım ortak akıldevre dışıdır. Bize göre asıl ve bir başka tehlike de buradadır. Ekonomiksıkıntılar, yolsuzluk iddiaları, paravan bağış vakaları, sosyal gerilimler,FETÖ’nün siyasi ayağı konusundaki kutuplaşmalar, özellikle servis edilenintihar örnekleri, eski Genelkurmay Başkanlarının talihsiz beyanları hep üstüste çakışmıştır.

Türkiye âdeta bir yıkıma hazırlanmaktadır.CHP Genel Başkanı’nın 14 Şubat 2020’de DİSK Genel Kurulunda isyandanbahsetmesi, yine bir CHP Genel Başkan Yardımcısının toplumsal cinnete dikkatçekip her gün dokuz kişinin intihar iftirasını diline dolaması alçak birhedefin temin gayretinden başka bir şey değildir.

Kahraman Türk askeri cephedeyken, kırankırana hainlerle çatışırken, Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında televizyonekranlarından yapılan yorumlar bir diğer düşman sevindiren rezilliklerdir.Herkese çağrım şudur:

Ön yargıları bir kenara bırakalım, birbirimizeçatık kaşla bakmak yerine çevik bir iradeyle sahip çıkalım. Çözemediğimizsorunları derin dondurucuya koyalım, Türkiye’nin gelecek haklarında, istiklalhaysiyetinde millî birlik ve beraberlik şuuruyla, samimi bir üslupla buluşalım.Başka bir Türkiye yoktur. Sığınacak ve gidecek başka bir yurt yoktur. Birolalım, beraber olalım, uzlaşmanın ve kucaklaşmanın hasletleriyle doluptaşalım. Milliyetçi Hareket Partisi herkesi ortak akılda buluşmaya, Türkmilleti ortak paydasında kucaklaşmaya davet etmektedir. Elimizi uzatıyoruz,anlaşmaya, konuşmaya, Türkiye için birlikte çalışmaya, birlikte ter dökmeye,birlikte gülüp birlikte ağlamaya varız ve kararlıyız diyoruz.

Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığınıanlayanlara duyurulur!

Başka Türkiyeyok!