ÇETİNKAYA: İMAN VE İNANCIN ZAFERİ BİTMEZ

“ MHP ANKARA İL BAŞKANLIĞI’ NDAN ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 102. YIL DÖNÜMÜNDE ANLAMLI ZİYARET „

03 Temmuz 2017 17:03
Okunma
783
ÇETİNKAYA: İMAN VE İNANCIN ZAFERİ BİTMEZ

        Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Çanakkale Zaferi’nin iman ve inancın eseri olduğunu ifade ederek, “Geçmişinde imkânsız denilen zaferlere imza atan Türk milleti bundan sonra da gerektiğine başaracağını göstermiştir. 15 Temmuz’da kanlı ellere karşı tek yürek olan Türk milleti, bağımsızlığı ve ülkesi için canını seve seve feda edeceğini göstermiştir.” dedi.

        Çetinkaya, Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla beraberinde il yöneticileri ve ilçe başkanlarının da bulunduğu kalabalık bir heyetle Ankara’daki şehitlikleri ziyaret etti. Çetinkaya başkanlığındaki MHP heyeti Anıtkabir’deki törenin ardından Cebeci Askerî  Şehitliği ile Gülveren Polis Şehitliği ve Karşıyaka Mezarlığı Şehitliklerine ziyaretlerde bulundu.

        Bu arada MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda şunları belirtti:

“Bu büyük zaferinin 102. yıl dönümünde Çanakkale’de destan yazan ecdadın ve aziz şehitlerimizin öleceklerini bile bile mücadele ettiklerini asla unutamayız. Çanakkale’de iman ve inanç, topa, tüfeğe ve gelişmiş savaş gemilerine karşı durarak bir zafere bayrak açmıştır. Dün üzerimize her türlü imkânlarıyla gelenlerin, günümüzdeki artıklarının da Türk milletine kanlı tuzaklar peşinde olduğu bilinciyle hareket edeceğiz. Onların oyunlarına karşı her zaman uyanık olacağız. Çanakkale’de ayağa kalkan millet iradesi, kanlı emeller peşinde koşanlara en büyük dersi vermişlerdir. Aziz Türk milletinin her ferdi o çetin günlerde omuz omuza, sırt sırta vererek bu aziz vatanı bize yurt edinmişlerdir. Bu büyük zaferi sağlayan ve Çanakkale’yi geçilmez kılan şeyin Türk milletinin birlikte yaşama ülküsünden başka bir şey değildir. Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi minnetle anarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türk’ün bağımsızlık ve varlık mücadelesinde çabası olan aziz ecdadımıza yüce Allah'tan rahmet diliyorum.Ruhları şad, mekânları cennet olsun."