ŞEHİDİMİZ MUSTAFA PEHLİVANLIOĞLU DUALARLA ANILDI

“ Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Mustafa Pehlivanoğlu ağabeyimizin ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in, bütün şehitlerimizin bırakmış olduğu „

23 Şubat 2017 13:04
Okunma
470
ŞEHİDİMİZ MUSTAFA PEHLİVANLIOĞLU DUALARLA ANILDI

12 Eylül Askeri Yönetimi tarafından idam edilen Ülkücü Mustafa Pehlivan oğlu kabri başında dualarla anıldı. Karşıyaka Mezarlığı'ndaki törene MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Mamak Cezaevi'n de idam edilen Pehlivanoğlu'nun, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'n daki kabri başında konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, "Rahmetli ağabeyimiz Mustafa Pehlivanoğlu'nun ailesine yazmış olduğu mektubun son kısmı hepimiz açısından çok anlamlıdır. Belirttiği üzere,"Mustafa'lar ölür Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Başımı verdiğim davanın zaferi yakındır. Zafer Cenab-ı Allah'a inananlarındır." ifadesi,bizlerin, ülkücülerin, Türk milliyetçilerinin yol haritası olmuştur.Dolayısıyla Mustafa Pehlivanoğlu ağabeyimizin ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in, bütün şehitlerimizin bırakmış olduğu emanet, Ülkü Ocakları hepimizin namusudur, hepimizin şerefidir." diye konuştu.

Kılavuz, şehitlerin bırakmış olduğu emaneti hakkıyla savunup, mücadelesini verip hem kendilerinin kemiklerini sızlatmayacaklarını hem de vatana, millete, devlete layık olarak yaşamaya gayret edeceklerini vurgulayarak, "Herkesin bildiği üzere devletimiz ve milletimiz ne zaman zordaysa ne zaman dar daysa, bu vatanın, bu milletin teminatı olan kara sevdalıları, Ülkücüler, Türk milliyetçileri memleketimizin kurtuluşuna vesile olmuşlardır. Aynı anlamda geçmişte ağabeylerimiz ülkemizi komünizm bataklığına teslim etmemek adına ülkemizi farklı, yabancı ideolojilere teslim etmemek adına canlarını, başlarını vermeyi, şehadet şerbeti içmeyi şeref kabul etmişlerdir.Hepsi şehadetle resmen yarışmışlardır." ifadelerini kullandı.

"Ebediyen acıları ciğerimiz dedir." diyen Kılavuz,şöyle devam etti:

"Sonuna kadar bu acıyla, onların bırakmış olduğu bukutlu davayla yaşayacağız. Milletimizin, memleketimizin kurtuluşu olan gençliği, bilim, iman, ahlak, ülkü esasında yetiştirip memleketimizin,milletimizin bu kara günlerinden kurtuluşuna, aydınlık günlerine vesile olacağız."