Semih YALÇIN: “AKAR’IN YAVERİ MHP'Yİ YANILTMAK İSTEDİ”

27 Eylül 2016 17:42
Okunma
706
Semih YALÇIN: “AKARIN YAVERİ  MHPYİ YANILTMAK  İSTEDİ”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaverinin Yarbay Levent Türkkan, darbe girişiminin yaşandığı gece MHP'yi arayıp “Her şey yolunda, normal.” şeklinde yanıltma telefonu açmış.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, özel bir televizyon kanalında darbe girişiminin olduğu gece yaşananları anlattı:
“Ankara semalarında jetlerin uçmasıyla birlikte Sayın Genel Başkan partiye dönme kararı aldı. Bu olayın ne olduğu hususunu araştırma konusunda Parti Genel Merkezine döndük. Böyle bir pozisyonda ne olduğunu çözmeye çalıştık. 5-10 dakikalık telefon trafiğiyle kalkışmanın olduğu ortaya çıktı. Biz teşkilatlarımızı uyarıp Genel Merkez açıklamalarına uymalarını söylerken, Sayın Genel Başkan da devlet erkânıyla ilgili temaslara geçti. Saldırılar başlamıştı. Ankara semalarında helikopterlerin atışlarıyla Genel Merkez de sallandı. Sayın Genel Başkan öncelikle Sayın Başbakan'ı aradı. Genelkurmay Yaverliğinden ya da özel kaleminden bizim kalemimize "Her şey yolunda, normal gibi." bir bilgi akışı yapıldı. Yani yanıltma yapıldı. Genel Başkanımız tabi buna itibar etmedi. 'Böyle bir şey kabul edilemez.' deyip Sayın Başbakan'la konuşmak istedi.”