İSMAİL ÖZDEMİR: TÜRKİYE'YE KARŞI KURULMAK İSTENİLEN CEPHEDE, CHP VE İP'E BİÇİLEN ROL AÇIĞA ÇIKMIŞTIR

24 Ağustos 2021 15:08
Okunma
25
İSMAİL ÖZDEMİR: TÜRKİYEYE KARŞI KURULMAK İSTENİLEN CEPHEDE, CHP VE İPE BİÇİLEN ROL AÇIĞA ÇIKMIŞTIR

İSMAİL ÖZDEMİR: TÜRKİYE'YE KARŞI KURULMAK İSTENİLEN CEPHEDE, CHP VE İP'E BİÇİLEN ROL AÇIĞA ÇIKMIŞTIR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Ankara’ya değil, Washington’a seslenenlerin Türk dünyası ile ilgisinin olamayacağını belirtti.
Özdemlir, resmî Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, iç ve dış siyasi gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Özdemir'in açıklamaları şöyle:
"ABD’de göreve gelen yeni yönetimin Türkiye’nin iç işlerine ve demokrasisine müdahale çabalarını ilan etmesine paralel olarak zillet mensuplarının da eş güdümle faaliyete koyulduğu malumdur. Türkiye'ye karşı kurulmak istenilen cephede, CHP ve İP'e biçilen rol açığa çıkmıştır. German Marshall Found isimli kuruluşun Kasım 2020 tarihindeki toplantısına katılarak ABD yönetiminden Türk demokrasisine müdahale etmeleri çağrısı yapan CHP’li isimlerin, bugün çağrılarına karşılık yaşananlar ve aldıkları görevler ortadadır! ABD’de 'Türk Demokrasi Projesi' adıyla yeni bir düşman kamp kurulurken içerisinde eski CHP milletvekili FETÖ'cü isimlerin yer alması bir yana CHP Genel Başkanı da Türkiye’ye dostlarıyla beraber demokrasi getireceğini iddia ederek, dostluğunun tarif ve hedefini belirginleştirmiştir. FETÖ’nün faaliyet gösterdiği iddia edilen bir ülkeden isimlerin yer aldığı heyetin Kılıçdaroğlu’na ziyaretini Turancılık kisvesi altında sunma vazifesi de belli ki Fitneçağ gazetesine verilmiştir. Bu gazetede Y. Selim Demirağ imzalı çıkan yazı tam bir maskeli balo komedisidir. Türk dünyası, Karabağ için tek yürek olmuş toplu vururken, Karabağ'a cihatçılardan gönderildiğini ileri süren CHP'lilerin yalanıyla verilen hürriyet mücadelesini nasıl baltalamaya çalıştıkları, Türkiye ve Türk dünyasının değil, ABD’nin hassasiyetlerini gözettikleri bilinmektedir. Suriye ve Irak’ta yıllardan bu yana Türkmenlerin karşı karşıya kaldığı zulüm karşısında üç maymunu oynayan, hatta terör örgütü PKK/PYD’yi meşru göstererek, Türkiye’ye saldırmayacağını iddia edecek kadar ileri giden CHP, gerçek hissini her fırsatta açığa vurmaktadır. Bugünkü CHP yönetimi için Türk dünyası kavramı hakiki ve samimi bir yaklaşım değildir. Fitneçağ istediği kadar 'Türkiye karşıtı dostluk grubu' üyeliğinin gereğini yapsın, Türklüğün vicdanında yer alan bu hakikat değişmeyecektir. ABD Başkanı’na Türkiye’ye müdahale çağrısı yapan, Karabağ’da verilen Türklüğün destansı mücadelesini baltalamaya çalışan isim ve zihniyetin içerisinde yer aldığı CHP, Türklüğün değil, ABD’nin çıkar ve menfaati ölçüsünde pozisyonunu belirleyen bir yapıdadır. Geçmişte FETÖ’cülerin uğrak yerlerinden olduğu yapılan bazı ziyaretlerle ortaya çıkan Fitneçağ’ın, MHP’nin Türk dünyasına olan muhabbet, bağlılık, hedef ve ülkelerini anlamaya elbette vicdanı, ahlakı, aklı ve çapı kâfi gelmeyecektir. Maskeli Balo’da CHP’nin hiçbir yayın organında haberleştirilmeyen tiyatronun Fitneçağ tarafından servis edilmesi hakiki maksadı gösterirken, her fırsatta Ankara'ya değil, Washington'a seslenenlerin Türk dünyası ile ilgili sözleri samimi değildir, olması da beklenemez. Nasıl ki her önüne gelen bozkurt işareti yapmakla Ülkücü olamazsa, her Akkülah giyenin de Turancı olduğunu iddia etmek mümkün değildir! Milliyetçi Ülkücü Hareket daima Turan’ın sevda ve hedefindedir. Bu hedefimiz, Liderimizin izinde, sarsılmaz irademizle birlikte sürdürdüğümüz gayretlerimizde en büyük ülkülerimiz arasındadır ve mutlaka hakikate dönüşecektir."
ÖZDEMİR'DEN, DEVLET BAHÇELİ'Yİ ELEŞTİREN GAZETECİ ALİ BAYRAMOĞLU'NA CEVAP
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi HDP İzmir İl Başkanlığı saldırısını kınadığı sözler üzerinden eleştiren Gazeteci Ali Bayramoğlu’na cevap verdi.
Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:
"Ali Bayramoğlu, PKK ve onu kullanarak provokasyon yaratma amacında olan çevrelerin hesaplarını görmeyip, zarar muhasebesine girdiğinde sen ve senin gibiler çok şeyin altında kalırsınız. Dün FETÖ toplantılarında yaptığın sunumlar, bugün kanlı cinayet üzerinden yazdığın yazılar... Hepsi aynı yere çıkıyor aynı maksadı yansıtıyor. Ne durduğun yer doğru ne de söylediğin sözler. Cinayetin her yönden araştırılması ve olayın tüm taraflarıyla her yönden, tüm bağlantıların ortaya çıkarılması şartken, siz neyin kaygısındasınız, neyin korkusunu yaşıyorsunuz?"