Bahçeli, Bayramın Birinci Günü Başbuğ Türkeş'in Kabrini Ziyaret Etti "HÜKÛMETİN ÖNERECEĞİ TEKLİFLERE TAM DESTEK VERECEĞİZ"

08 Haziran 2020 16:56
Okunma
1296
Bahçeli, Bayramın Birinci Günü Başbuğ Türkeşin Kabrini Ziyaret Etti HÜKÛMETİN ÖNERECEĞİ TEKLİFLERE TAM DESTEK VERECEĞİZ

Bahçeli, Bayramın Birinci Günü Başbuğ Türkeş'in Kabrini Ziyaret Etti
"HÜKÛMETİN ÖNERECEĞİ TEKLİFLERE TAM DESTEK VERECEĞİZ"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Son gelişmeleri dikkate aldığımız vakit anlaşılıyor ki bu reformlar acilen çıkartılmalıdır. MHP, Siyasi Partiler Kanunu'yla ilgili hazırlıklarını gündeme getirmek suretiyle hükûmetin önereceği tekliflere tam destek verecektir." dedi.
Bahçeli, Ramazan Bayramının birinci günü MHP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki anıt mezarını ziyaret etti. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından dua eden Bahçeli, Türkeş'in kabrine kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı ve bakır ibrikle mezara su döktü.
Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli, Türk milletin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik etti. Bahçeli, koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, tedavi görenlere şifa dilerken, bu yıl üzüntülü bir Ramazan Bayramı geçirildiğini belirtti.
Türk milletinin, salgının bir an evvel ortadan kalkması için Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun talimatlarına uygun şekilde hareket ederek bu sürecin en zararsız şekilde geçirilmesini sağlama gayreti içinde olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Milletimizin bu hassasiyetine teşekkür ediyorum. İnşallah Cenabıallah çok kısa bir süre için bu salgından aziz milletimizi ve bütün insanlığı korumuş ve kurtarmış olur. Hüzünlüyüz ama gelecekle ilgili de umutluyuz." diye konuştu.
Bahçeli, bir gazetecinin "Partiler arası milletvekili transferi açıklamalarının ardından Siyasi Partiler Kanunu'nda değişiklik yapılabileceği yönünde açıklamanız olmuştu. Partinizin bu yönde bir çalışması var mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu konuda bir görüşmeniz oldu mu?" sorusu üzerine şunları söyledi:
"MHP, geçmişten bu yana, özellikle de 15 Temmuz, o acı gün, darbe gününden itibaren Türkiye’de demokrasinin normalleşmesi, kökleşmesi, millet olarak huzur ve güvene kavuşması ve siyasi hayatımıza saygınlık kazandırması amacıyla ortaya konmuş olan Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin devamını da mümkün kılacak bazı reformların yapılması gerektiği inancındadır. Bu düşüncelerimizi her defasında ifade ediyoruz. Son gelişmeleri dikkate aldığımız vakit anlaşılıyor ki bu reformlar acilen çıkartılmalıdır. Koronavirüs salgınından sonra, bayram sonrasında Meclisin açılması ve faaliyetlerini sürdürmesi hâlinde gündeme gelebilecektir. MHP, Siyasi Partiler Kanunu'nun gözden geçirilmesini ve öte yandan birçok ülkenin sosyal ve ekonomik meselelerini çözüme kavuşturacak tedbirlerin bir an evvel alınması için şu ana kadar yaptığı hazırlıkları gündeme getirmek suretiyle bugünkü cumhur ittifakı çerçevesinde hükûmetin önereceği tekliflere tam destek verecektir. İnşallah hayırlara vesile olur."