MHP Genel Başkan Yardımcısı YALÇIN: ÜMİT ÖZDAĞ'IN YURTTA SULH KONSEYİ ÜYESİ OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILMALI

08 Nisan 2020 17:16
Okunma
1098
MHP Genel Başkan Yardımcısı YALÇIN: ÜMİT ÖZDAĞIN YURTTA SULH KONSEYİ ÜYESİ OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILMALI

MHP Genel Başkan Yardımcısı YALÇIN: ÜMİT ÖZDAĞ'IN YURTTA SULH KONSEYİ ÜYESİ OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILMALI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "Ümit Özdağ’ın 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi olup olmadığı araştırılmalı; bu sözde milliyetçinin, aslında Türk milliyetçiliğinin kripto düşmanı ve Türkiye’de küresel aktörler adına görev yapan pis bir ajan olup olmadığı acilen aydınlatılmalıdır." dedi.
Habertürk canlı yayınına katılan ve MİT şehidimizin ifşası ile gündeme gelen İYİ Partili Ümit Özdağ'ın, AK Partili Resul Tosun'la ı Suriye ve FETÖ tartışması programa damga vurdu.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, program sonrasında yaptığı açıklamada Özdağ'a yönelik olarak çok sert tepki gösterdi.
Özdağ'ın Türkiye düşmanlarının lehine algı operasyonu düzenlemeye yeltendiğini belirten Yalçın, Özdağ 'ı "gerçek yüzünü" göstermeye davet etti.
Yalçın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"- İdlib’de Türk askeri büyük bir beka mücadelesi ve şehitler verirken televizyon ekranlarına çıkıp provokasyon yapan, toplumu kaos ve infiale sevk etmeye, Türkiye düşmanlarının lehine algı operasyonu düzenlemeye yeltenen Ümit Özdağ’ın gerçek yüzünü gösterme zamanı geldi.
- 15 Temmuz ihanet teşebbüsü sırasında, tıpkı babasının geçmişteki darbelerde kader arkadaşı Başbuğ Alpaslan Türkeş’i terk ederek ortadan kaybolduğu gibi, Ümit Özdağ da aynı gece ortadan kaybolmuştur.
- Vaktiyle MHP’nin geleneksel çizgisinden saptığını, PKK’nın güçlenmesine yol açtığını ileri sürerek Lider Devlet Bahçeli’ye karşı 2006’da bayrak açan Ümit Özdağ, CHP ve İP’in bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı olan HDP ile gayriresmî seçim ittifakına sesini çıkarmamıştır.
- Ümit Özdağ, ortalıkta pişkin pişkin dolaşacağına İsrail ve Yahudi lobileriyle ve ABD'deki Yahudi think-tank kuruluşu JINSO ile kurduğu gizli ilişkilerin, Rant Corporation ile görüşmelerinin sebebini açıklamalıdır.
- Adlarına pervasızca konuşmaya cüret ettiği Türk milliyetçileri; Ümit Özdağ’ın ABD ile İsrail’de Türkiye'nin ve Ülkücü Hareketin geleceğine dair ne tür kirli pazarlıklar yaptığını bilmek istemektedir.
- Ümit Özdağ, vaktiyle başkanı olduğu Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) bütçesiyle gerçekleştirdiği İsrail gezileri sırasında Mescid-i Aksa’yı mı yoksa Mossad’ı mı ziyaret etmiştir?
- Kamuoyunda Özdağ’ın, Türk milliyetçiliği davasına fitne ve tefrikayla zarar vermek üzere görevlendirilmiş kripto FETÖ destekçisi bir eleman olduğuna dair kanaatler giderek güçlenmiştir.
- Ümit Özdağ’ın 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi olup olmadığı araştırılmalı; bu sözde milliyetçinin, aslında Türk milliyetçiliğinin kripto düşmanı ve Türkiye’de küresel aktörler adına görev yapan pis bir ajan olup olmadığı acilen aydınlatılmalıdır."