MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: MERHUM TÜRKEŞ BEY'İN YAKTIĞI MEŞALE ASLA SÖNMEYECEK

08 Nisan 2020 16:42
Okunma
1413
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: MERHUM TÜRKEŞ BEYİN YAKTIĞI MEŞALE ASLA SÖNMEYECEK

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: MERHUM TÜRKEŞ BEY'İN YAKTIĞI MEŞALE ASLA SÖNMEYECEK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugün dünden daha güçlü ve gelişmiş bir parti olduğunu vurgulayarak, "Özellikle bilinmesini arzu ederim ki, merhum Türkeş Bey’in yaktığı meşale sönmeyecek, yaptığı zamanlar üstü çağrısı asla silinmeyecektir." dedi.
Bahçeli, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 23'üncü yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.
Mesajında, "Partimizin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş Bey’i vefatının 23’üncü yıl dönümünde rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Bugüne kadar her 4 Nisan günü merhum Başbuğ’umuzun aziz hatırasını kabri başında Fatihalarla yâd etmiştik. Fakat bu yılki manevi görevimizi koronavirüs salgını nedeniyle yerine getirememenin şüphesiz derin üzüntüsünü yaşıyoruz." ifadesine yer veren MHP Lideri Bahçeli, şöyle devam etti:
"İnsanlık, tehdit düzeyi çok yüksek, aynı zamanda da görünmeyen bir felaketle kesintisiz ve kıyasıya boğuşmaktadır. Dünya ayaktadır, alarm zilleri her ülkede çalmaktadır. KOVİD-19 hastalığı bulaşıcı özelliğinden dolayı tehlike saçmakta, kıtalara, ülkelere, insan bedenlerine sıçrayıp sirayet etmektedir. Ülkemizde alınan tedbirler muhtevasında, sosyal izasyon ile sosyal mesafenin tesis ve temini maksadıyla toplumsal akışkanlık en az düzeye çekilmiştir. Bu itibarla Anıtmezar’da Ülküdaşlarımızla bir araya gelmenin doğurabileceği risk ve muhtemel sağlık sorunlarını peşinen berhava ve bertaraf amacıyla anma programımızı mecburen iptal zarureti doğmuştur. Ancak merhum Türkeş Bey’i her fırsatta hayırla ve hürmetle anmak, Fatihalarımızla hatırlamak hepimiz için manevi bir vecibedir."

TÜRKEŞ BEY, OLAYLARA KÖRÜ KÖRÜNE BOYUN EĞMEYEN DİRAYET VE ŞAHSİYET TİMSALİYDİ
Bahçeli, "Türkeş Bey, şartlara ve olaylara körü körüne boyun eğmeyen dirayet ve şahsiyet timsaliydi." diyerek, şunları kaydetti:
"Sahip olduğu meziyetlerle, savunduğu değerlerle siyaset ve devlet hayatımızda müstesna bir yer tutmuştu. Her şeyden önce bir dava insanı; ilkelerine, ülkülerine ve ülkesine meftun bir mücadele şuuruydu. Türkiye’nin en zorlu dönemlerinde tarihin doğru tarafında duran, millî ve manevi emanetleri rehber edinen, taviz ve teslimiyete kapalı duran bir fıtrata haizdi. Tıpkı bugünlerde benzerlerine şahit olduğumuz üzere, yaşarken kuyusunu kazanlar, siyasi cambazlık yapanlar, arkadan konuşanlar, fitne imal edenler, vefatından sonra gecikmeyle de olsa hakkını teslim etmişler, değerini anlayıp anlatmaya başlamışlardır. Özellikle bilinmesini arzu ederim ki, merhum Türkeş Bey’in yaktığı meşale sönmeyecek, yaptığı zamanlar üstü çağrısı asla silinmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi bugün dünden daha güçlü, daha gelişmiştir. Bu ilerleyiş ve serpilme hâli aynı zamanda kutlu mazimizin bereketi, fedakâr gazilerimizin ve şehitlerimizin marifetidir. Fikriyatımız ve siyasi mücadelemiz aziz milletimizde ve mazlum gönüllerde hamdolsun karşılık bulmuştur. Ne mutlu bizlere ki, partimizin kurulduğu 1969’dan itibaren elde ettiğimiz birikim ve tecrübeler bugünlerde geleceğin Türk asırlarının inşa ve ihya müjdesi hâline gelmiştir. İnancım ve ümidim odur ki, Türkiye’miz maruz kaldığı KOVİD-19 salgınına birlik ve beraberlik ruhuyla direnecek, Allah’ın izniyle geçmişten çok daha mamur, müreffeh ve muzaffer bir hâle nihayetinde ulaşacaktır."

BAŞBUĞ'UMUZA, VATAN VE ÜLKÜ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anma mesajının sonunda aziz Türk milletinin metin ve müsterih olmasını isteyerek, şu ifadelere yer verdi:
"Korkuya prim vermeden, telaşa müsaade etmeden, sabrı, sağduyuyu ve soğukkanlılığı elden bırakmadan, daha da mühimi imanla çarpan yüreklerle zor günleri aşacağız, aydınlık geleceğin şafağında buluşacağız. Sağlam irademizi, sarsılmaz iyimserliğimizi inançla koruyup, iradeyle yoğurup alınan tedbirlere tevekkül içinde riayet etmek, devlet-millet dayanışmasına en üst düzeyde destek vermek herkes açısından millî bir sorumluluktur. Bu sorumluluğumuza bağlı kaldığımız müddetçe, fert fert umutlarımızı diri tuttuğumuz sürece hiçbir musibetin tesiri mücadelemize engel çıkaramayacak, millî varlığımıza zarar veremeyecektir. Aziz milletim metin ve müsterih olsun, Türk devleti muvaffakiyetle her güçlüğün üstesinden gelmeye muktedirdir. Nitekim kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan merhum Başbuğ’umuzun duruşu da buydu, gayesi ve gayreti de bu şekildeydi. Vefatının 23'üncü yıl dönümünde merhum Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’e, vatan ve ülkü şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun diyorum."