Türk Milleti, Elazığ ve Malatya Depremi İçin Tek Yürek Oldu “DEVLET SEFERBERLİK İÇİNDEDİR”

15 Şubat 2020 10:25
Okunma
1489
Türk Milleti, Elazığ ve Malatya Depremi İçin Tek Yürek Oldu  “DEVLET SEFERBERLİK İÇİNDEDİR”

Türk Milleti, Elazığ ve Malatya Depremi İçin Tek Yürek Oldu

“DEVLET SEFERBERLİK İÇİNDEDİR”

Bahçeli, “Çalışmalara destek vermek maksadıyla deprem bölgesine bir heyet görevlendirmiş bulunuyoruz." dedi.

Türk milleti, 24 Ocak 2020 günü Elâzığ ve Malatya’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde, 41 vatandaşımız hayatını kaybederken bin 607 vatandaşımız da yaralandı. Türkiye'yi sarsan deprem sebebiyle Türk milleti 7'den 70'e seferber oldu. Türkiye'nin dört bir tarafından depremzedelere yardım yağdı. Kimi sırtındaki montunu kimi evindeki battaniyesini kimi de küçükbaş hayvanını depremzedelere bağışladı. Tüm Türk milleti, Elâzığ ve Malatya depreminin yaralarını sarmak için tek yürek olup kenetlendi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Meselenin vahamet düzeyini idrak ederek; incelemelerde bulunmak, çalışmalara destek vermek maksadıyla deprem bölgesine bir heyet görevlendirmiş bulunuyoruz." dedi.
Bahçeli, deprem sonrası yaptığı yazılı açıklamada, şunları belirtti:
"Meselenin vahamet düzeyini idrak ederek; incelemelerde bulunmak, çalışmalara destek vermek maksadıyla deprem bölgesine bir heyet görevlendirmiş bulunuyoruz. Bütün teşkilatlarımız yöre insanımızın yanındadır, enkazın kaldırılması için üstümüze ne düşüyorsa yapmaya da hazırız. Ayrıca depremi siyasi fırsata çevirmeye çalışanları, hatta eksik kalan yıkımı fitne ve tezviratla tamamlamaya teşebbüs edenleri de Allah’a havale ediyorum. Yalan haber yayanlar, kasten yanlış bilgi verenler, kötümserlik aşılayanlar inşallah hak ettiklerini bulacaklardır."
Bahçeli, sosyal medya hesabından Elâzığ ve Malatya depremi ile ilgili yaptığı başka bir paylaşımda da şu ifadelere yer verdi:
"Dayanışma ve duaya, itidal ve içtenliğe, sabır ve yardımlaşmaya, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Çünkü yaraların sarılması, gözyaşlarının silinmesi, feryatların dindirilmesi elbette gönül ve vicdan köprüleri inşa ederek mümkün olacaktır. Elâzığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem hiç şüphesiz hepimizi derinden üzmüştür. Türkiye deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşmiştir. Aziz milletimizin tüm dikkati deprem alanlarına yönelmiş ve sabitlenmiştir. Meselenin vahamet düzeyini idrak ederek; incelemelerde bulunmak, çalışmalara destek vermek maksadıyla deprem bölgesine bir heyet görevlendirmiş bulunuyoruz. Bütün teşkilatlarımız yöre insanımızın yanındadır, enkazın kaldırılması için üstümüze ne düşüyorsa yapmaya da hazırız. Ülkemiz deprem kuşağındadır. Bu nedenle, tedbirli ve hazırlıklı olmaktan, muhtemel risk ve tehlikeleri en aza indirmekten başka seçeneğimiz de yoktur. Felaketlere teslim olmak, karamsarlık salgınına boyun eğmek millî fıtrata aykırıdır. Türkiye her zorluğu aşmaya muktedirdir. Devlet seferberlik içindedir. Afet bölgesine her türlü insani yardım ve teknik destek sağlanmaktadır. İnanıyorum ki, arama kurtarma ekipleri enkaz altında bulunan kardeşlerimizi sağ salim çıkaracak, depremin acı sonuçları millî birlik ve dayanışmayla etkisiz hâle getirilecektir. Barınma, beslenme, enerji, haberleşme gibi acil ihtiyaçlarının giderilmesi, hasar tespit ve psikososyal çalışma gruplarının deprem bölgesine zamanında intikali memnuniyet vericidir. Allah’ın izniyle bu felaketin üstesinden el birliğiyle, güç birliğiyle gelinecektir. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyor, bölge insanımıza ve aziz milletimize başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Rabb’im her türlü afet, felaket ve musibetten Türk milletini ve Türkiye’yi korusun diyorum. Ayrıca depremi siyasi fırsata çevirmeye çalışanları, hatta eksik kalan yıkımı fitne ve tezviratla tamamlamaya teşebbüs edenleri de Allah’a havale ediyorum. Yalan haber yayanlar, kasten yanlış bilgi verenler, kötümserlik aşılayanlar inşallah hak ettiklerini bulacaklardır."
………………………………………………………….