Yeni Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş oldu ÜLKÜ OCAKLARINA TARİHÇİ VE YAZAR GENEL BAŞKAN

23 Şubat 2019 16:18
Okunma
182
Yeni Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş oldu ÜLKÜ OCAKLARINA TARİHÇİ VE YAZAR GENEL BAŞKAN

Yeni Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş oldu
ÜLKÜ OCAKLARINA TARİHÇİ VE YAZAR GENEL BAŞKAN
Ateş; “Cennet mekân Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in Ülkücü gençliğe emanet etmiş olduğu bu mukaddes davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

AHMET DENİZ AĞCA
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 1 Ocak 2019 tarihinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz'u ve tüm yönetimi görevden almasının ardından yeni Genel Başkan belli oldu.
Bahçeli’nin onayı ile MHP’nin 50. kuruluş yıl dönümünde yeni Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının yeni Genel Başkanlığına Dr. Sinan Ateş atandı.
SİNAN ATEŞ KİMDİR?
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin takdirleriyle bu göreve getirilen Ateş, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde 1984 yılında dünyaya geldi İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamlayan Ateş, daha sonra sırasıyla 2002 - 2006 Lisans - Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, 2007-2009 Yüksek Lisans - Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, 2010 - 2018 yılları arasında da Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsünde doktorasını tamamladı.
Bu arada Bursa Ülkü Ocaklarında yöneticilik de yapan Ateş, 2000 - 2002 Bursa Ülkü Ocaklarında Lise Başkanlığı, 2002 - 2003 Gazi Eğitim Fakültesi Başkanlığı, 2003-2004 Ankara Ülkü Ocakları Üniversiteler Masası Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
2005 – 2006 yıllara arasında Ülkü Ocakları Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Dr. Sinan Ateş, 2007’den beri de Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın danışmanlığını yapıyordu.
Danışmanlığının yanı sıra Yeni Düşünce dergisinde makaleler de kaleme alan Ateş’in yayımlanmış “Türkiye’de Din Politikaları ve Din-Siyaset İlişkisi” ile “Hedef Turan” isimli iki de kitabı bulunuyor.
BAŞBUĞ’UMUZUN EMANET ETTİĞİ BU MUKADDES DAVAYI ZİRVEYE TAŞIYACAĞIM
Dr. Sinan Ateş, yeni göreve atandıktan sonra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın sitesinden yayımladığı mesajda,  “Cennet mekân Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in Ülkücü gençliğe emanet etmiş olduğu bu mukaddes davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
Ateş’in mesajı şöyle:
“Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin takdir ve tensipleriyle, Kur’anımızın, bayrağımızın ve şehitlerimizin emanetçisi, Ülkücü Türk gençliğinin kalesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığına, kuruluşunun ellinci yıl dönümünü idrak ettiğimiz 9 Ocak 2019 tarihi itibarıyla atanmış bulunmaktayım.
Ülkü Ocakları; Türkiye’mizin varlığı ve birliği yolunda, Türk-İslam ülküsünün ışığında Türklüğün istikbal ve istiklal istikâmetinde ilerlemesi için fedakârca mücadele eden, inanmış, nefsini aşmış, dünyevi tutku ve heveslerden arınmış serdengeçtilerin oluşturduğu manevi bir yuvadır. Ülkü Ocaklılar, her devirde zalime meydan okuyan, mazluma kol kanat geren kadim Türk töresinin takipçisi olmuşlardır ve olmaya devam edeceklerdir! Bizler zalime Yavuz, mazluma Yunus olmaya namzediz.
Darağaçlarından ve taş medreselerden büyük acı ve sabırlarla inşa edilerek, nice fedakârlıklar ve destansı mücadeleler ile bugünlere taşınan, cennet mekân Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in Ülkücü gençliğe emanet etmiş olduğu bu mukaddes davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.
Şehitlerimizin ve gazilerimizin omuzlarımıza yüklediği ağır sorumluluğun bilinciyle, bilge liderimizin izinde Türklük gururundan, Ülkücü şuurdan, İslam ahlak ve faziletinden asla ayrılmadan tarafımıza tevdi edilen bu kutlu görevi başarmak için gece-gündüz demeden çaba sarf edeceğiz.
Ülkemizi içinden geçtiği ateş çemberinden çıkarmak, Türk devletine yönelen kirli oyunları bozmak, Türk milletine kurulan tuzakları yerle bir etmek için Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emir ve himayelerinde, her türlü iç ve dış düşmana karşı göğsümüzü siper edecek, milletimize ve devletimize yönelecek her türlü tehdide karşı çelikten bir kalkan olacağız.
Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle, ‘Ülkü kervanı, Allah’ın izni ile Türk’ün varoluşu ile asırlar öncesinden yola koyulmuştur ve ebediyete kadar durmayacaktır!’ Ne mutlu Türk’üm diyene!”