BAHÇELİ'DEN İP'Lİ VEKİLLERE: KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK

03 Aralık 2018 12:54
Okunma
153
BAHÇELİDEN İPLİ VEKİLLERE: KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK

BAHÇELİ'DEN İP'Lİ VEKİLLERE: KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK
EVİN GÖKTAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Partisinin Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Meral Akşener'i sert sözlerle eleştirerek, İP'li vekillere davet çağrısında bulundu.
Bahçeli, "İP'ten dışlanan ve horlanan, izlenen politikalardan dolayı rahatsızlık duyan, geçmişte bizlere kırgın ve kızgın olsa da pişmanlık duyan her arkadaşımı kucaklıyor, yürekten selamlıyorum. İşte kapı ağzına kadar açık. Kardeş kardeşle kavga etse de uçurumun kenarına gelince mutlaka kucaklar, kucaklayacaktır." dedi.
Grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da çağrıda bulunan Bahçeli, "PKK'nın 5'li katil grubunu bir gece ansızın getirin." diye konuştu.
Akşener'in, kendisini protesto edenlere yönelik sarfettiği sözleri değerlendiren Bahçeli, "İP Genel Başkanı’nın daveti tehlikeli bir meydan okumaydı. İP Genel Başkanı sosyal medyadan şahsımı etiketleyip adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu davet pis bir davetti, tehlikeli bir meydan okumaydı." ifadesine yer verdi.
Konuşmasında, İP Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, "Bir siyaset insanı, dikkat buyurunuz insan diyorum, velveleye teslim olmuşsa, gevezeliğe tamam demişse, sanal diklenmelerle günü kurtarmaya heves ediyorsa iradesi insiyakla örülmüş, ifadesi izansızlıkla örtülmüş sayılacaktır." ifadesini kullanarak, siyasi Don Kişotların varlığının oldukça düşündürücü olduğunu belirtti.
Bahçeli, "Sahte benlikleri etrafında marazi bir ortam oluşturanlar için her şeyin her gelişmenin, hatta bütün hadiselerin merkezi kendi nefisleridir. Bunlar çıkarları kimi işaret ediyorsa düğme iliklerler. Asla ilkeleri yoktur, asla ülküleri yoktur, asla çizgileri yoktur." dedi.
Akşener'in, geçen hafta partisinin grup toplantısında Milliyetçi-Ülkücü Harekete yönelik hakaretamiz, hırçın ve hasis sözlerinin zincirleme tepki ve olaylara neden olduğunu dile getiren Devlet Bahçeli, "İP Genel Başkanı'nın kulağına kim fısıldamışsa, kimler tembihlemişse, partisinin ilk grup toplantısında son derece kırıcı, son derece incitici, son derece ilkel ve itici bir şekilde partimize ve dava arkadaşlarımıza saldırmıştır. Bu iftira ve kötü sözlerin hepsini ayağımızın altında çiğniyor, muhatabına aynen iade ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.
ÜSKÜDAR'DA TUZAK KURULMUŞTUR
Akşener'e sosyal medyadan karşılık verince Türkiye'nin günlerdir konuştuğu hadiselerin vuku bulduğunu anlatan Bahçeli, şunları söyledi:
"Biz cevap verince İP Genel Başkanı sosyal medyadan şahsımı etiketleyip adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu davet pis bir davetti, tehlikeli bir meydan okumaydı. Türk'ün töresidir; davet varsa icabet eden de çıkacaktı, gerçekten çıkmıştır. Üsküdar İlçe Başkanı’mız ve beraberindeki bir grup Ülküdaşımız Küplüce'ye gidip bu kişinin evinin önünde demokratik ve her zaman olabilecek protestolarını yaptılar. Fakat Üsküdar İlçe Başkanı’mızı ve yönetimini il teşkilatımıza ve Genel Merkezimize haber vermeden bu eylemi yaptığından dolayı bekletmeden görevden aldık. Ne olursa olsun tahriklere kapılmayacağız, soğukkanlı ve temkinli tavrımızı koruyup oyunu bir kez daha bozacağız. İşin tuhaf ve mide bulandırıcı yanı, İP Genel Başkanı'nın evinde çoktan sahnenin kurulup figüranların yerini alması, tuzağın da tesis edilmesidir. Ankara'da adres verip Üsküdar'a konuşlanması, 'Evde iki kişiyiz.' demesine rağmen karanlıkta kalan üçüncü şahsın arka plandan olan biteni kamerayla kayda alması dikkatli hiçbir gözden kaçmamıştır. Kamera tutan el kimindir, evde kimler hangi gayeyle toplanmışlardır?"
TAHRİK EDİCİ VE TERBİYE SINIRLARINI AŞAN BİR DAVRANIŞ
Bahçeli, aynı günlerde Pensilvanya'daki bir silahlı eylemle Türkiye töhmet altında bırakılırken, diğer yandan "Üsküdar vakası" tanımıyla MHP'nin "ahlaksızca yargılanmak istendiğini" dile getirerek, "Hem Pensilvanya vakası hem de Üsküdar vakası ne ilginçtir ki aynı kapıya açılmış, aynı tarihlere denk gelmiştir. Üsküdar'da tuzak kurulmuştur. Küplüce'de gizli ve gizemli eller tezgâhlarını açmışlardır. CHP, HDP, yurt dışına kaçan casuslar hemen Küplüce savunmasına geçmişlerdir." diye konuştu.
Üsküdar'da hiçbir Türk kadının heveslenmeyeceği tahrik edici ve terbiye sınırlarını ihlal eden meydan okumalara şahitlik edildiğini belirten Bahçeli, "Toplumun gözü önünde siyaset yapan bir siyasetçi muhataplarına pencereyi açıp da 'Erkekseniz gelin ulan!' diyebilir mi? Bu nasıl bir şuursuzluktur? Varsa bir rahatsızlığın, varsa bir şikâyetin polisi çağırırsın, hukuka müracaat edersin." değerlendirmesinde bulundu.
Bahçeli, kendisi tedavi olurken topladığı imzaları partiye gönderenlerin yeni ve vahim bir provokasyon düğmesine bastığını savunarak, bunların siyasi erime yaşadığını, tükenmenin sınır hattında olduğunu söyledi.
Bahçeli, şöyle konuştu:
"Elle gelen düğün bayram diyoruz. Gelecekleri varsa görecekleri olduğunu haykırıyor, hatırlatıyoruz. MHP, şehit ocağıdır, yancı ve paspas değildir. MHP, Türklüğün kıvancı, Türkiye'nin son kalesidir, lastik adamlarla işi olmayacak, kendini adadığı bekaya zarar vermeyi asla aklından bile geçiremeyecektir. Aksini söyleyenler arsızdır, edepsizdir, terbiyesizdir. MHP'nin hükmi şahsiyetine kim dil uzatırsa, kimler el kaldırırsa ya o dili kopartırız ya da eli kırarız. İsteyene, canı çekene ağzının payını bol bol veririz. Gerekirse bir dirhem bal için bir keçiboynuzu çiğneriz. Bizim hisarlarımız tutulan tellere benzemez. MHP toplaşılan tarla değildir, Türk milletinin şeref sembolüdür."
AYAĞIMIZA BASAN OLURSA, UYARIYORUM AKLINI BAŞINRAN ALIRIZ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup salonunda sık sık alkış alan konuşmasında daha sonra şunları söyledi:
"Ernest Renan milliyetçisi olanlar bilsinler ki biz son nefesimize, son neferimize kadar kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulan Türk milliyetçileri olarak kalacağız. NATO'cu oldunuz, PKK'lı Demirtaş'ın özgürlüğünü savundunuz, FETÖ'ye sığındığınız, eşit vatandaşlık üzerinden Kürdistan'a göz kırptınız, Diyarbakırlı oldunuz, döndünüz Rumeli türküsü çağırdınız, olmadı Ahlat dediniz, dümen kırıp 'HDP Kürt siyasi hareketinin temsilcisidir.' diyerek düğümlendiniz. Gelin görün ki dikiş tutmadınız, adam olamadınız, millî duramadınız, kesinlikle milliyetçiliği hak etmediniz. El öptü diye dava arkadaşlarımızı dışladınız, yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınızla değiştiniz. Ağır konuştuğumu düşünen varsa bugüne kadar sustuklarıma saysın. MHP'ye ha bire saldıranların akıllarını başlarına almalarını hassaten tavsiye ediyorum. Biz kum torbası değiliz, önüne gelenin şamar oğlanı değiliz, her kabalığı her saldırganlığı sineye çekecek acziyete sahip hiç değiliz. Ayağımıza basan olursa, uyarıyorum, aklını başından alırız. Merak buyurulmasın, fincancı katırlarını ürkütmeye devam edeceğiz. Foyaları meydana çıkarmayı inançla sürdüreceğiz. Bize düşmanca bakanlara diyorum ki MHP'yle aranıza öyle bir buzdağı diktiniz ki küresel ısınmanın feriştahı gelse eritemez, eritemeyecektir. Alacak nefesimiz olduğu sürece, soracak hesabımız da vardır ve namusumuza zimmetlidir."
Bahçeli, "Hükûmet McKinsey ile yollarını ayırsa da bizim düşüncelerimiz, değerlendirmelerimiz asla değişmeyecek, tutarlı ve gerçekçi tespitlerimiz hükmünü muhafaza edecektir." ifadelerini kul