AKÇAY: CHP VE İP, HER İKİSİ DE TERÖR YANCISI

03 Aralık 2018 12:41
Okunma
167
AKÇAY: CHP VE İP, HER İKİSİ DE TERÖR YANCISI

AKÇAY: CHP VE İP, HER İKİSİ DE TERÖR YANCISI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, CHP ve İP'i kastederek, "Bu iki partinin MHP düşmanlığı haricinde başka ortak yönleri de vardır. Her ikisi de terör yancısı, Pensilvanya ve Kandil uşağıdır, teröristlerle gönül bağı vardır." dedi.
Akçay, İP Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Sözcüsü Engin Altay’ın MHP'ye ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik hakaret içeren sözlerine karşılık çok sert bir açıklama yaptı. Akçay, açıklamasında şunları kaydetti:
"İP Müdiresi Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında Milliyetçi Hareket Partisine ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik hakaret içeren aşağılık ve saldırgan sözleri gerilimden beslenen MHP düşmanlarını bir araya getirmiştir. İP'in Genel Başkanı ve sözcülerinin bayağı ve aşağılık saldırılarla gerdikleri siyasi ortamdan nemalanmak isteyen CHP'liler de rol kapma arayışına girmişlerdir. CHP sözcüleri İP Müdiresinden aldıkları işaretle Sayın Genel Başkan’ımıza yönelik siyasi üslup ve nezaketten yoksun bayağı ve aşağılık sözler sarf etmişlerdir. Aynı şekilde bir CHP sözcüsü açıklamasında 'MHP'nin radikal tabanı' ifadesini kullanma cüretinde bulunmuştur. İP'in hamiliğini üstlenen CHP'nin militan sözcüsü Engin Altay'ın, CHP beslemesi İP'in saygısız müdiresinden Meral Akşener'in Sayın Genel Başkan’ımıza ve partimize yönelik hakaretlerine sahip çıkarcasına bize yönelik sarf ettiği kaba, bayağı ve aşağılık ifadeleri misliyle kendilerine iade ediyoruz. CHP Genel Başkanı’nın 'Militan üyeler istiyorum.' çağrısı yaptığı bir partinin sözcüsünün eleştirilerinin nazarımızda hiçbir karşılığı yoktur. Radikallik ve militanlık denildiğinde hiç kimse CHP'nin eline su dökemez. Zorbalıkla, tahrikle, provokasyonla iş yapmak CHP'nin işidir. Kaldı ki, 24 Haziran Seçimlerinden önce kurdukları ŞER ittifakı seçim sonrasında birbirlerine hakarete varan eleştirilerle dağılanların bugün MHP düşmanlığı üzerinden bir araya gelme çabaları ibretliktir. Siyasette hiçbir karşılığı kalmayan İP ile CHP'nin MHP karşıtlığı üzerinden bir araya gelme çabası beyhude bir hamledir. Güneş Motel rezaletinin 2018 versiyonunu sahneleyen, vekil pazarları kuran bu iki parti siyasette yeni bir gizli kapaklı provokasyonların peşindedir. Oysa bu iki partinin MHP düşmanlığı haricinde başka ortak yönleri de vardır. Her ikisi de terör örgütlerinin suflörlüğünde ortak hareket etmektedirler. Birisi Pensilvanya’nın, diğeri Kandil’in övgü ve desteğine mazhar olmuştur. Her ikisi de terör sanıklarını hapisten çıkarmak için büyük gayret içinde olmuştur. Her ikisi de HDP’yi Kürtlerin siyasal temsilcisi olarak görmek suretiyle alenen bölücülük yapmaktadır. Her ikisi de terör yancısı, Pensilvanya ve Kandil uşağıdır, teröristlerle gönül bağı vardır. Sonuç olarak, şer ittifakı tahrik siyasetini devreye sokmuştur. Şer ittifakının militanları şuursuzca MHP'ye saldırmaya, bayağı sözlerle bizleri tahrik etmeye devam etmektedir. Ancak bilinmelidir ki, MHP şer ittifakının bu ucuz oyunlarına gelmez. Ortada hiçbir fiilî saldırı yokken bunun olması için var gücünü kullanan çakalların tezgâhını MHP ve Ülkücüler vakur ve sakin duruşuyla bozmuştur. CHP'nin ağzından çıkanı kulağı duymayan grup başkan vekiline ihtaren hatırlatırım ki, MHP'ye yaptığınız hakaret ve tahrikler elbette karşılıksız kalmayacaktır."