ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İSMİ GAZİANTEP’TE BİR BULVARA VERİLDİ

03 Aralık 2018 12:09
Okunma
229
ALPARSLAN TÜRKEŞİN İSMİ GAZİANTEPTE BİR BULVARA VERİLDİ

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İSMİ GAZİANTEP’TE BİR BULVARA VERİLDİ
MHP Gaziantep Milletvekili Atay, “Bu talebimizi yerine getiren Belediye Başkanı’mız Sayın Fatma Şahin ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Türk siyasetinin önemli isimlerinden, büyük dava ve devlet adamı merhum Alparslan Türkeş’in Gaziantep’te yeni yapılan bir bulvar veya caddeye isminin verilmesinin en büyük arzuları olduğuna belirterek, “Bu talebimizi hassasiyet ve samimiyetle değerlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ve değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi, geçen ekim ayı toplantısında merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in isminin bir bulvara verilmesini kararlaştırdı.
Atay, Türkeş’in hayatı boyunca verdiği yapıcı mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk milletine ve Türk dünyasına hizmet etmiş, devletin selameti, milletin bekası için her türlüfedakârlığa göğüs germiş bir devlet adamı olduğunu hatırlattı.
Atay, şunları belirtti:
“Ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacı olduğu bir dönemde bu kararın Meclisimizden geçmesi sevindiricidir ve önemlidir. Tüm meclis üyelerimize ve Belediye Başkanı’mız Fatma Şahin’e teşekkür ediyorum.  Merhum Alparslan Türkeş sadece MHP Genel Başkanı değil, Türk siyasetine damga vurmuş aynı zamanda başarılı bir Türk subayıdır. Türkiye’nin bir dönemine damga vurmuş, ülkemiz siyasetinin efsane isimlerinde merhum liderimizin Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in Gaziantep gibi Kurtuluş Savaşı’nda vatan millet bayrak aşkıyla düşmana karşı gösterdiği mücadele ile Gazilik unvanına layık görülmüş milliyetçiliği ile öne çıkan şehrimizde bir bulvar veya caddede ismi bulunmaması hepimizin eksikliğiydi. Bugün bu eksiklik giderilmiş oldu. Türk devlet ve siyaset hayatında önemli bir yeri olan, benimsediği ideal, ülkü ve erdem gibi üstün değerleriyle her zaman millete mal olmuş bir şahsiyet olan merhum Alparslan Türkeş’in isminin şehrimizde ebedî olarak yaşatılacağı için çok mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Alparslan Türkeş ismi bundan böyle Mahallemizi bağlayacak Prımall Kavsağı’nda dev bulvarda yaşatılacak. Ben, merhum Türkeş’in isminin yaşatılması ismin verilmesi teklifini oy birliği ile kabul eden belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyor, merhum Türkeş’e Allah’tan rahmet diliyor, bulvar isminin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”