MHP Lideri Bahçeli'den Pençe Kartal ve Kaplan Operasyonları ile İlgili Değerlendirme: "MİLLETİMİZ OPERASYONLARI MEMNUNİYETLE KARŞILADI. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM"

11 Temmuz 2020 13:26
Okunma
933
MHP Lideri Bahçeliden Pençe Kartal ve Kaplan Operasyonları ile İlgili Değerlendirme: MİLLETİMİZ OPERASYONLARI MEMNUNİYETLE KARŞILADI. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

MHP Lideri Bahçeli'den Pençe Kartal ve Kaplan Operasyonları ile İlgili Değerlendirme:
"MİLLETİMİZ OPERASYONLARI MEMNUNİYETLE KARŞILADI. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütlerinin üs olarak kullandığı Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk’a yapılan askerî operasyonları milletimizde memnuniyetle karşılanmıştır." dedi.
Yazılı açıklama yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, gerçekleştirilen Pençe-Kartal ve Pençe Kaplan Operasyonları ile bölücü terör örgütüne ait çok sayıda hedefin imha edildiğini bildirdi. Bahçeli, şunları kaydetti:
"Bu vesileyle kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi tebrik ediyorum. Türkiye’nin terörle mücadele kararlılığı, zulüm ve ihanete aman vermeyen millî karakteri taviz ve tavsama göstermeden icra ve ifa edilmektedir. Türk milleti terörle yaşamaya asla alışmayacak, menfur eylemelere göz yummayacak, melun saldırıları alttan almayacaktır. Terörle arasına mesafe koyamayan failleri zor günler beklemektedir. Hiç kimse bedelini ağır şekilde ödeyeceği bir yanlış ve yozlaşmanın figüranı olmamalıdır. Hainler sınır içinde veya sınır ötesinde, alınan güvenlik tedbirlerinin eş güdümünde adım adım takip ve tespit edilip gecikmeye mahal verilmeden cezalandırılacaklardır."
Bahçeli, ABD'de devam eden gösterilere de değinerek, şu değerlendirmelerde bulundu:
"ABD'yi saran sokak gösterilerinin kışkırtıcısı ANTİFA'nın PKK/YPG ile irtibat ve çıkar ittifakı, bu ülkeye tutunmuş FETÖ'cülerin yağma ve talan vakalarında boy göstermesi ilaveten herkes için ibretlik bir ders olmalıdır. Terör örgütlerinin iyi-kötü tasnifi yapılamayacaktır. Hain her coğrafyada hain, cani her ülkede canidir. ABD yönetiminin gelişmelerden sonuç çıkarması samimi dileğimizdir. Ülkemiz sağlam bir irade eşliğinde, meşru haklarını ve millî çıkarlarını esas alarak, terörün belini kırma konusunda dirayetli, teröristlerin üredikleri bölgeleri temizleme hususunda son derece azimlidir. Millî bekamız üzerinde kumar oynayanlar millî güvenliğimizi tartışmaya açanlar, tahriklerle sabır ve tahammül sınırlarını aşanlar elbette Türk milletinin boyun eğmeyen kudretiyle tanışacaklardır."
İKİ HDP'Lİ MİLİTANIN MİLLETVEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ
Bahçeli, teröre yardım ve yataklık yapan, teröristlere güzellemelerle birlikle övgüler yağdıran iki HDP’li militanın milletvekilliğinin düşürülmesinden sonra yeni bir dayatma ve provokasyon ikliminin vasat bulduğunu bildirerek, şöyle dedi:
"Bugün itibarıyla ülkemizin farklı noktalarından protesto yürüyüşü başlatan HDP'lilerin ve lekeli destekçilerinin ateşle oynadıkları, yangına körükle gittikleri çok açıktır. Bu terörist komplosunu 'Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü' adıyla maskeleme çabası ise boşuna bir gayret, bir başka ifadeyle hukuk ve ahlak dışı bir tezgâhtır. Yeni bir 6-7 Ekim hıyanetinin düşünü kuranlar, sokakların izbeliklerinden yeni bir Gezi karanlığı çıkarmayı düşünenler bilsinler ki acıklı durumlara düşeceklerdir. İç barış ve huzur ortamımızı sabote etmeye, milletimizin birlik ve dirliğini sarsıp sakatlamaya kalkışanlar layık oldukları muamelelere misliyle katlanmak durumunda kalacaklardır. Türkiye’ye terör taktikleriyle istikamet çizilemeyecek, muktedir iradesi tehditlerle çürütülemeyecektir. Yasa dışı yürüyüş ve gösterilerin sonu ve sonucu hiç kuşkusuz Türk adaletinin şaşmayan ve şaibe kaldırmayan hükmüyle muhataplıktır. Yollarda demokrasi arayanlar, Türk yargısının kararına 'darbe' çamuru atanlar, önce aziz şehitlerimizin damla damla dökülen kanlarının hesabını vermelidir. 11 Ağustos 2017’de, henüz 15’indeyken şehit edilen Eren Bülbül evladımızın azılı ve aşağılık katiline sahip çıkanların ne demokrasiyi ağızlarına almaya hakları ne de insanım diye ortalıkta gezmeye yüzleri vardır. Demokrasi, teröristlerin istismar ve ihanet paravanı olamayacaktır. Asıl darbe Mehmetlerimize, polislerimize, masum insanlarımıza ve kundaktaki emzikli bebeklerimize yapılan hunhar ve şerefsiz saldırılardır. HDP-PKK-FETÖ’yle birlikte kaprisli ve nazlı ortakları darbecidir, suçludur, vatana ve millete karşı ihanet içindedir. Bizim merakımız, milletvekilliği düşen HDP’lilere haksızlık ve hukuksuzluk yapıldığını iddia eden CHP Genel Başkanı’nın da bulduğu ilk fırsatta terör yürüyüşüne katılıp katılmayacağı meselesidir. Kovid-19 salgının tekrar nüksedip artçı vakaların görüldüğü şu günlerde Türkiye'yi içeride ve dışarıda markaja ve makasa almaya çalışanların kirli oyunları inanıyorum ki millî uyanış ve diriliş ruhuyla bozulacaktır."
LİBYA VE İDLİP TEHLİKELERLE DOLU BİR ORTAMA SÜRÜKLENMEKTEDİR
Açıklamasında Libya'daki gelişmeleri de değerlendiren Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:
"Diğer yandan İdlib’de, 5 Mart 2020 tarihli Moskova Muhtırası’nı ihlal edenler gün yüzündedir, hüviyetleri de bellidir. M4 Kara Yolu’nun altışar kilometrelik kuzey ve güney hattında planlanan müşterek devriye görevinin geçen bu kadar zamana rağmen henüz tamamlanmamış olması, terör örgütlerinin kapalı devre faaliyetleri İdlib'in vahim tehditlere müsait olduğunu teyit etmektedir. Üstelik hem Libya hem de İdlib ısınıp tehlikelerle dolu bir ortama sürüklenmektedir. Ülkemizi ziyaretleri planlanan Rusya Dışişleri Bakanı ile Savunma Bakanı’nın temaslarından da şimdilik bir sonuç çıkmamıştır. Çünkü Türkiye'nin haklı tezlerinden, güvenlik mülahazalarından, adil ve hakkaniyetli tavrından geri dönüşü akla ve tarihî gerçeklere bütünüyle aykırıdır. Libya’da önümüzü kesmek için uğraşanlar kaybedeceklerdir. Bu ülkeyi üç parçaya bölmeyi planlayanlar hüsran yaşayacaklardır. Kaldı ki Türkiye tarih, kültür, inanç bağlarıyla temellenmiş ortak bir mazinin emanetlerinden hareketle meşru hükûmetin yanında tutarlı bir duruş gösterecektir. Hafter’i makbul bir isim gibi takdim edip bölgesel ve küresel emperyalizmin dümen suyuna giren CHP’sinden İP’ine kadar ne kadar iş birlikçi siyasi kadavra varsa mahcup ve mağlup olmaktan kurtulamayacaktır."
Bahçeli, 27 Kasım 2019 tarihinde imzalanan "Deniz Yetki Alanları'nın Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası"nın Türkiye ile uluslararası meşruluğu tescil edilmiş Sarrac hükûmeti arasında güçlü bağlar kurduğunu belirterek, "Bu bağları koparmayı hedefleyen Yunanistan-Mısır görüşmeleri, Yunanistan-İtalya ilişkileri, Birleşik Arap Emirlikleri ile Fransa tertipleri, ayrıca malumu olduğumuz diğer ülkelerin sinsi arayışları işe yaramayacak, yıkım ve bozgun kafilesi sonuç alamayacaktır." dedi.
SEVDAMIZ TÜRKİYE, MENSUBİYET ONURUMUZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİDİR
MHP Lideri Bahçeli, Libya meselesinin gündemdeki sıcaklığını koruduğunu hatırlatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Libya meselesi gündemdeki sıcaklığını korurken, oturduğu koltuğa kara çalan Mustafa Akıncı’nın milletimizin ruh köküyle taban tabana zıt politikaları ve Türkiye’yi KKTC’den uzaklaştırma niyeti kabul olmayacak bir duaya âmin demekten farksızdır. Camilerimize yapılan saldırılar, Yunanistan kaynaklı tehditler, çevremizi kuşatma emelleri, iç siyaseti kavrayan yüksek tansiyon, Kovid-19 hastalığının neden olduğu kaygılı bekleyişler dikkat ve titizlikle değerlendirdiğimiz konu başlıklarından yalnızca bir kısmıdır. MHP, Kovid-19 salgınında maske, mesafe ve temizlik şartlarına muvafık yeni bir normal hayatın istikrarla tezahür ve temininden yanadır. Unutulmamalıdır ki, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Denetimsiz ve dengesiz iyimserliğin kazanımlarımızı heba edeceği iyi bilinmelidir. Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasıyla ilgili çağrımıza tepki gösterip küçük ve güdük akıllarıyla bizi uyarma densizliğine heves edenlerin, cumhur ittifakında gedik açmak maksadıyla fitne yayan gafillerin kimlerin değirmenine su taşıdıkları, hangi odakların hizmetkârı oldukları da artık gizlenemez boyutlardadır. Milliyetçi Hareket Partisi yeni normalin siyasi şartlarına, muhtemel iç ve dış gelişmelerin hızlı akışına yönelik hazırlıklarını gözden geçirecek, çalışmalarını tam bir inanmışlık, şuur ve ortak akılla yerine getirecektir. Sevdamız Türkiye, mensubiyet onurumuz büyük Türk milletidir. Cumhur ittifakının tarihî misyon ve istikbal özlemleriyle ayak bağlarının çözüleceğine, kumpasların çökertileceğine, kundakçıların yenileceğine, Türkiye düşmanlarının eleneceğine yönelik itimadımız, irademiz ve imkânımız her zamankinden daha fazladır. Allah’ın izniyle kazanan Türkiye olacaktır."